Hlavní obsah

Ital maluje desítky metrů nad zemí. Místo plátna používá fasády

Italský umělec, který si říká Millo, stihl svými malbami ozdobit stěny budov už ve více než dvaceti zemích po celém světě. Nejnovější dílo nyní po čtrnácti dnech dokončil v čínské Šanghaji a tamní obyvatelé si ho velmi pochvalují.

Ital maluje desítky metrů nad zemí. Místo plátna používá fasády

Vlastním jménem Francesco Camillo Giorgino se svým nejnovějším dílem pochlubil na stěně jedné z výškových budov v nejlidnatějším čínském městě Šanghaji.

Tam údajně strávil celý měsíc, aby načerpal potřebnou inspiraci. Do malby, na které pracoval dva týdny, pak začlenil hned několik čínských prvků, jako je například drak či lotosové listy.

Během své návštěvy stihl v okolí Šanghaje dokončit ještě další tři díla, svůj umělecký odkaz však doposud zanechal už ve více než dvaceti zemích po celém světě.

A obrovské malby sklízí úspěch. „Milujeme umění. Je to skvělá práce, která představuje kulturní vyspělost Šanghaje,“ prozradil agentuře Reuters jeden z tamních obyvatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků