Hlavní obsah

Indický pár oslavil 84. výročí svatby

Manželé Pyara Singh a Hansa Deviová oslavili v květnu 84 let společného života. Dvojice z indického státu Himáčal Pradéš se brzy možná zapíše do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší manželský pár světa. Jejich syn Bishambhar Rana už zaslal příslušné agentuře všechny podklady.

Indický pár oslavil 84. výročí svatby

Sto tři a sto jedna let staří partneři se vzali 23. května 1924 ve vesnici Kot Patiala v okrese Una státu Himáčal Pradéš. Z jejich lásky pak povstali tři synové a dvě dcery. Pyara Singh dokázal přežít druhou světovou válku jako voják z povolání a dožil se mnoha vyznamenání i důstojného odchodu do penze.

"Důležité je, abyste se stravovali střídmě a byli vždy upřímní a čestní," dává recept na dlouhověkost 103letý Pyara Singh.

Pokud se do Guinnessovy knihy rekordů přeci jen zapíší, ještě dva roky budou světovou dvojkou. Nejdelší manželství totiž tato publikace přisuzuje páru z Tchaj-wanu, který společně žil 86 let do smrti 103leté Yung-yang Liuové. Ta zesnula v roce 2003.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků