Hlavní obsah
 

Harry s Meghan už vědí, co budou dělat, až jim skončí královské povinnosti

Zřejmě na delší dobu naposled se po boku královny Alžběty II., prince Charlese, vévodkyně Camilly, prince Williama a vévodkyně Kate v pondělí objevili i princ Harry a vévodkyně Meghan. Pár, který oficiálně přestane plnit své královské povinnosti 31. března, už ví, jaké bude jeho další poslání.

 
Harry s Meghan už vědí, co budou dělat, až jim skončí královské povinnosti

I z toho důvodu se Harry s Meghan neúčastnili slavnostního procesí s královnou a byli usazeni rovnou na svá místa. Stejně tak se rovnou usadili i princ William s vévodkyní Kate. Navzdory spekulacím, že mezi bratry a jejich manželkami panují nesváry, se oba páry přátelsky pozdravily a s úsměvy vyčkávaly na příchod královny Alžběty II.

Pro Harryho a Meghan to byla poslední akce, než 31. března oficiálně opustí Firmu, jak se někdy královské rodině říká, a ztratí své královské tituly HRH (Jeho/Její Výsost).

Deník Mirror informoval, jakým směrem se mají ubírat kroky Harryho a Meghan poté, co se stanou „normálními“ občany. Podle zdrojů deníku se má pár věnovat zejména charitativním projektům určeným válečným veteránům jak z Velké Británie, tak USA. Pár prý chce „udělat změnu na poli ozbrojených sil“.

Projekty pro veterány jsou pro Harryho srdcovou záležitostí

Zaměření charitativních aktivit je logické, protože Harry je s armádou těsně spojen. Během svého aktivního působení v armádě byl dvakrát nasazen v Afghánistánu a práce s veterány je pro něj srdcovou záležitostí.

Harry a Meghan při odchodu z Westminsterského opatství

Foto: Profimedia.cz

„Harry přísahal, že se nikdy neotočí ke svým kamarádům z armády zády. Vzdání se vojenských rolí pro něj byla ta nejtěžší věc. Královna, Charles i William poznamenali, jak moc pro Harryho to spojení s armádou znamená,“ uvedl Mirroru zdroj z princova okolí.

„I Meghan chce, aby si Harry udržel styky s ozbrojenými složkami, protože ví, jak ho zničilo, že musí opustit i tu část královských povinností, kterou měl opravdu rád,“ dodal zdroj. Palácové zdroje následně potvrdily, že rozhodnutí věnovat se válečným veteránům potěšilo i samotnou královnu.

Harry se angažoval v řadě projektů pomáhajících fyzicky i psychicky zraněným válečným veteránům vrátit se do běžného života. Kromě řady organizací je zakladatelem mezinárodních sportovních her Invictus (latinsky neporažený), které jsou určeny právě zraněným veteránům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků