Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Farářka ze Švýcarska porodila v 66 letech dvojčata

V 66 letech porodila žena ve Švýcarsku dvojčata. Tato farářka v penzi se tak podle Švýcarské televize stala nejstarší rodičkou v alpské republice. Informaci potvrdil v neděli mluvčí nemocnice v Churu, kde dva chlapci přišli před zhruba dvěma týdny císařským řezem na svět.

Foto: Profimedia.cz
Farářka ze Švýcarska porodila v 66 letech dvojčata

"Je neuvěřitelné, co dnes medicína dokáže," řekla matka dvojčat, která nemá zájem o pozornost médií. Na výchovu dvojčat bude sama.

Díky pokrokům v medicíně mohou mít děti i ženy v poměrně pokročilém věku. Za uplynulých pět let se lékaři ve Švýcarsku starali nejméně o čtyři rodičky starší šedesáti let. "Světový rekord" patří jisté Indce, která dítě porodila údajně v 70 letech.

Podle švýcarského bulvárního deníku SonntagsBlick jela 66letá bývalá farářka na Ukrajinu, kde je kromě dárcovství spermatu povolené darovat i vajíčka. Různé agentury prý za několik tisíc franků ženám nabízejí, aby si na Ukrajině bez ohledu na věk splnily přání stát se matkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků