Hlavní obsah
Foto: Ludmila Oravcová

Donald Trump se potřetí oženil

Osmapadesátiletý miliardář Donald Trump se v sobotu již potřetí oženil. Tentokrát si vzal slovinskou modelku Melanii Knaussovou (34). Velkolepá svatba se konala ve floridském Palm Beach a zúčastnilo se jí mnoho celebrit.

Foto: Ludmila Oravcová
Donald Trump se potřetí oženil

Samotný obřad, který se odehrál v biskupském kostele, trval třicet minut a byl veřejnosti nepřístupný. "Byla to překrásná ceremonie," řekl po jejím skončení zpěvák Billy Joel novinářům.

Na místo oslavy odjeli novomanželé v luxusním voze Mercedes-Benz model Maybach. Recepce se konala v Donaldově sídle Mar-a-Lago.

Hosté byli sezváni do sálu, který je inspirován stylem francouzského zámku ve Versailles. Měří 990 metrů čtverečních a jeho výstavba stála 42 miliónů dolarů. Římsy jsou zdobeny čtyřiadvaceti karátovým zlatem, podlaha je vyrobená z mramoru.

Nákladná svatba

Nevěsta se oblékla do šatů z návrhářské dílny Chirstian Dior. Cena róby se vyšplhala na 200 tisíc dolarů a vážila 23 kilogramů. Melania za sebou měla čtyři metry dlouhou vlečku. Prstýnky, které si Donald s nevěstou vyměnil, stály 1,5 miliónu dolarů.

Slavnosti se zúčastnila například německá topmodelka Heidi Klumová, zpěváci Billy Joel či Tony Bennett. Z politiků se dostavil bývalý starosta New Yorku Rudolph Giuliani.

Donald Trump byl již dvakrát ženatý. V letech 1977 až 1990 byla jeho ženou Češka Ivana Zelníčková, od 1993 do 1999 pak herečka Marla Maplesová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků