Hlavní obsah

Čtyřlístek je na známkách kompletní, Česká pošta vydala Bobíka

Česká pošta ve středu vydala zbrusu novou známku. Je na ní kultovní postavička Bobík z dětského časopisu Čtyřlístek. Jeho velkou obdivovatelkou je i zpěvačka Lucie Bílá, která se Novinkám se svou "vášní" svěřila.

Čtyřlístek je na známkách kompletní, Česká pošta vydala Bobíka

Od středy počínaje si na všech pobočkách České pošty můžete koupit zbrusu novou poštovní známku s Bobíkem, jenž tak završil celou sérii „čtyřlístkových“ známek, kterou už minulý rok odstartovala poštovní známka s Fifinkou.

Od vydání Fifinky, která vyšla minulý rok v dubnu, se „čtyřlístkových“ známek prodalo už přes 8,3 miliónu kusů. Tyto známky se tak staly nejprodávanějšími československými a českými známkami od roku 1918.

Bez olizování a navždy platné

Tato série známek není oblíbená pouze pro svoji nápaditost, zavádí hned také tři novinky. Místo běžné finanční hodnoty mají známky v pravém horním rohu pouze velká tiskací písmena – A, E a Z. A pro domácí známky, E pro známky do Evropy a Z pro zámoří. Jejich výhodou je to, že nikdy nevyprší jejich platnost, a to ani ve chvíli, kdy se změní prodejní hodnoty známek. Můžete je prostě používat už navždy. Další inovací je to, že známky nevychází po jednom kuse, ale v notesu po desíti a jsou samolepící.

Ve středu vyšla nová známka s postavou Bobíka z kultovního časopisu Čtyřlístek.

Foto: Novinky

Autorem kreseb je Jaroslav Němeček, který kultovní dětský komiks vymyslel a kreslí ho už přes čtyřicet let. S Českou poštou začal spolupracovat v minulém roce. Jejich prvním společným projektem byla známka s Fifinkou.

Kuriozitou pro dychtivé sběratele se určitě stane první nalezená vada. Vyskytla se na známce s Bobíkem, která je v aršíku v prostředním sloupci nahoře. Když se totiž podíváte pozorněji, zjistíte, že Bobík na ní má „špinavé“ kalhoty.

Bobík se špinavými kalhoty

Foto: Novinky

Známek s Bobíkem se vydalo 1,5 miliónu kusů, tedy 150 000 známkových sešitků. Pro letošní rok Česká pošta plánuje vydat 25 nových emisí poštovních známek.

 Známky s Čtyřlístkem mají velkou fanynku - Lucii Bílou

Z nových známek má velkou radost i Lucie Bílá, je totiž velkou obdivovatelkou Čtyřlístku. A nejen to, dokonce jednotlivé výtisky i sbírá. V současné době už má téměř kompletní kolekci. Jak nám prozradila, chybí jí už jen posledních pár časopisů.: „Mám všechny díly až na pár z nich, od sedmičky do třináctky,“ řekla Novinkám Bílá během křtu své nové knihy "Můj fantastický rok".

Na Čtyřlístku prý vždy obdivovala především Fifinku za to, jak si dokázala získat tři chlapy a se všemi najednou žít. Jak zpěvačka sama řekla, v současné době to má doma podobně. Kromě toho jí četba Čtyřlístku prý uklidňuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků