Hlavní obsah

Clonaid údajně naklonoval pět dětí

Dvě naklonované děti, jež se narodily 26. prosince a 3. ledna, nejsou poslední. V únoru totiž z implantovaných klonovaných embryí přijdou na svět další tři novorozeňata. Prohlásila to v neděli na stanici BBC Brigitte Boisselierová, předsedkyně společnosti Clonaid, jež se klonováním lidí zabývá.

Clonaid údajně naklonoval pět dětí

"Dvě děti se narodily teď, do února čekáme další tři," prohlásila doslova Boisselierová. Podle ní firma Clonaid implantovala celkem pět klonovaných embryí. Z nich se měla koncem roku narodit jednomu americkému manželskému páru holčička Eva a v pátek další děvčátko, tentokrát dvojici nizozemských lesbiček.

Antinori: Je to podvod

Vědecká obec o jejích tvrzeních vyjádřila vážné pochyby. Dokonce i známý příznivec klonování lidí, italský embryolog Severino Antinori je označil za lživá. "Je to podvod. Pro lidi zabývající se seriózně výzkumem léčebného klonování je depresívní něco takového poslouchat," řekl agentuře AFP. "Jde jim jen o publicitu, nic jiného," souhlasí šéf britského Roslinova institutu Harry Griffin.

Vědci vedení Clonaidu opakovaně vyzvali, aby poskytlo ke zkoumání vzorky DNA údajně narozených klonů. To však Bosselierová odmítá s tím, že proti jsou rodiče, kteří se bojí ztráty své utajené totožnosti a následného odebrání jejich dítěte. "Chci, aby se tyto testy provedly co nejdříve, ale ne za každou cenu," argumentuje Boisselierová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků