Hlavní obsah
Naklonovaný pes Kchun-sün. Foto: Reuters

Čína naklonovala policejního psa přezdívaného Sherlock Holmes

Vědci v provincii Jün-nan na jihozápadě Číny vytvořili klon čtyřnohého příslušníka policejního sboru, který dostal přezdívku „Sherlock Holmes policejních psů“. Naklonování psa jménem Kchun-sün je součástí programu, který by měl zkrátit čas a snížit náklady potřebné na výcvik policejních psů, informovala čínská média, které citovala agentura Reuters.

Naklonovaný pes Kchun-sün. Foto: Reuters
Čína naklonovala policejního psa přezdívaného Sherlock Holmes

Kchun-sün vznikl jako klon policejního čichacího psa díky spolupráci pekingské firmy Sinogene Biotechnology Company a Zemědělské univerzity v Jün-nanu a za podpory ministerstva veřejné bezpečnosti.

Sinogene doufá, že bude možné dosáhnout „hromadné produkce“ klonovaných policejních psů, což by podstatně snížilo dobu potřebnou na jejich výcvik.

Hlavní překážkou ovšem stále zůstávají vysoké náklady na klonování. Psímu klonu Kchun-sünovi jsou nyní tři měsíce a čeká ho intenzivní výcvik na hledání drog, kontroly davu a pátrání po důkazech.

Až mu bude deset měsíců, stane se z něj plnohodnotný policejní pes. Výcvik policejních psů běžně trvá asi pět let a stojí až půl milionu jüanů (asi 1,7 milionu korun) – a přitom není záruka, že bude úspěšný. Čínská média nesdělila, kolik stojí naklonovaný pes.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků