Hlavní obsah
 

Chtěli ukrást bankomat, buldozerem zbourali celou benzinku

Policie v Severním Irsku vyšetřuje sérii loupeží bankomatů, při nichž zloději použili buldozer. Ta poslední v městě Ballynahinch se jim ale příliš nepovedla. Buldozer proboural nejen přední zeď, ve které byl vestavěn bankomat, ale i další části čerpací stanice. Způsobili tak pád střechy.

 
Chtěli ukrást bankomat, buldozerem zbourali celou benzinku

K pokusu o krádež bankomatu došlo v pondělí v časných ranních hodinách. Buldozer vjel do obchodu u čerpací stanice kolem půl šesté ráno. Po řádění zlodějů zůstaly majitelům jen oči pro pláč.

„Probourali se do přední části obchodu ve snaze získat bankomat a pak pokračovali dál dovnitř. Vzali pokladny a cigarety,“ uvedla pro BBC Donna Carlisleová, jedna z majitelek čerpací stanice.

CCTV shows cash machine theft bid at petrol station

CCTV shows the moment a service station forecourt canopy collapses as a gang tries to steal a cash machine in Ballynahinch

Zveřejnil(a) BBC News NI dne pondělí 18. listopadu 2019

Buldozer měl stále zvednuté rypadlo a tím zloději zavadili o podpěru střechy, která se na benzinku zřítila. Zloději zanechali stroj na místě a z místa činu uprchli s prázdnou. „Na objektu způsobili značné škody,“ uvedla policie.

Téže noci došlo k úspěšnému vybourání a odcizení bankomatu v Belfastu. Tam došlo k obdobnému případu i minulý měsíc. Policie uvedla, že zatím není jasné, zda jsou tyto případy propojeny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků