Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Brazilští dealeři drog vycvičili papouška, který je varoval před policií

Policie v severní Brazílii vzala do vazby papouška, který byl vycvičený varovně křičet, kdykoli viděl poblíž člověka v policejní uniformě. Vzhledem k tomu, že jeho majitelé prodávali drogy, měl speciální výcvik hlídacího papouška smysl, informoval s odvoláním na brazilský tisk zpravodajský server The Guardian.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Brazilští dealeři drog vycvičili papouška, který je varoval před policií

Podle jeho informací byl papoušek vycvičený tak, aby při policejních šťárách v chudinském předměstí Vila Irma Dulce ve městě Teresina, metropoli státu Piauí, začal pokřikovat: „Mamko, policie!“

Papouška, který nemá jméno, policisté zadrželi při razii v drogovém doupěti vedeném místním párem. „Jakmile se policisté přiblížili, začal křičet,“ popsal modus operandi okřídleného hlídače jeden ze zasahujících mužů zákona.

Na služebně pták držel zobák

Jakmile se ale dostal do policejní vazby, dokázal papoušek, že ctí základní pravidlo podsvětí – s policisty se nemluví. Bez ohledu na to, kolik uniforem defilovalo kolem, pták držel pevně zavřený zobák, uvedl veterinář Alexandre Clark.

Po neúspěšném výslechu předala policie papouška do místní zoo, kde stráví tři měsíce, než se znovu naučí létat – a pak bude vypuštěn do volné přírody, dodal Clark.

Cvičený opeřenec přibyl na rozrůstající se seznam zvířat zapojených do brazilského obchodu s drogami – byť většinou se jednalo o plazy.

V roce 2008 policie zabavila dva malé aligátory v chudinské čtvrti na západě Ria de Janeiro s odůvodněním, že místní gangsteři je krmili těly svých nepřátel. To ale popřel otec jednoho z obviněných gangsterů, podle něj gang jednou zkusil hodit aligátorům mrtvolu, ti ji ale nechtěli sežrat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků