Hlavní obsah
úsek opravované komunikace Foto: Ing. Martin Duží

Američané se tetují, aby byli víc sexy

Téměř šestina Američanů nese tetování na různých částech těla a třetina z nich se domnívá, že tetování je dělá více sexy. Vyplynulo to z průzkumu, který uskutečnila americká společnosti Harris Interactive.

úsek opravované komunikace Foto: Ing. Martin Duží
Američané se tetují, aby byli víc sexy

Podle výsledků průzkumu je potetováno šestnáct procent Američanů, tedy asi 45 miliónů lidí ze zhruba 282 miliónů obyvatel Spojených států. K nejpotetovanějším patří mladá generace. Kresba na těle zdobí 36 procent mládenců a dívek ve věku 25 až 29 let a 28 procent mužů a žen blížícím se střednímu věku 30 až 39 let.

Díky tetování se 34 procent lidí cítí více sexy, 29 procent více rebely a jen pět procent má dojem, že vyhlíží inteligentněji. Z hlediska pohlaví je počet tetovaných osob zhruba vyrovnán.

Politicky prý převažují potetování demokraté, jichž je 18 procent ve srovnání se 14 procenty republikánů. Podle průzkumu ovšem 24 procent republikánů prý lituje, že podobný krok učinilo, což je o sedm procent více, než činí celostátní průměr kajícníků. Největším důvodem lítosti je prý vytetované jméno.

Anketa
Máte tetování?
ano
37.4 %
plánuji si je pořídit
20.4 %
ne
42.2 %
Celkem hlasovalo 436 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků