Právo o přírůstku informoval mluvčí zahrady Filip Sušanka. Otcem klokana je Skippy, který je v Táboře už šestým rokem. Matkou pak samice, která na konci roku 2016 přijela z Německa. Záměr vytvořit klokaní pár se vydařil, oba si padli do oka takřka okamžitě.

„Už loni na jaře tak táborská zoo mohla přivítat první klokaní mládě,“ konstatoval Sušanka s tím, že mládě prozkoumává okolní svět zatím jen pohledem z matčina vaku. Mluvčí dále upozornil, že vývoj klokanů je velmi specifický. Novorozené mládě je po příchodu na svět velmi malé, měří zhruba kolem tří centimetrů, a není vůbec vyvinuté.

Albinotickým rodičům klokana rudokrkého se v Zoo Tábor narodilo už druhé mládě.

Mládě ještě nemá jméno. Navrhnout ho mohou příznivci a fanoušci zoo.

FOTO: Profimedia.cz

„Rodí se zcela holé, slepé a bez zadních končetin. Drápky se zachytí matčiny srsti a pomocí hmatu se dostane až do jejího vaku. Zde se přisaje k bradavce, začne sát mléko a růst. Vystrkovat hlavu začne v některých případech i po sedmi měsících,“ vysvětlil Sušanka. I po opuštění matčina vaku se mládě zhruba další půlrok vrací na kojení.

Nově narozené mládě ještě nemá žádné jméno. „A to je příležitost pro naše příznivce a fanoušky. Stejně jako loni totiž vyhlašujeme soutěž o pojmenování našeho klokánka. Posílejte nám tipy na jméno na náš facebookový profil, autory nejlepších návrhů oceníme zajímavými cenami,“ doplnil Sušanka.