Při procházce přírodou si nejprve učitel Brad Webster všiml pouze jednoho losa, posléze ale zjistil, že pod ledem uvízli dva samci tohoto severského sudokopytníka. Podle biologa z místní univerzity Krise Hudnertmarka se nejspíš při boji zaklínili parohy jeden do druhého a následně spadli do řeky, kde utonuli. Jejich těla pak pokryla dvaceticentimetrová vrstva ledu.

„Není zcela výjimečné, že se do sebe losi během bojů v říji zaklíní,“ uvedl Hundertmark s tím, že tito dva samci měli podle něj štěstí v neštěstí. Smrt totiž přišla mnohem rychleji, než kdyby se zaklínili někde v lese a pomalu tam umírali hlady.

„Trvalo několik hodin, než se podařilo dostat zvířata z ledu,“ uvedl Websterův přítel Jeff Erickson, který prý část masa uhynulých losů použil jako žrádlo pro psa.

Z hlav zvířat, které jsou stále zmrzlé, hodlají lovci vypreparovat lebky, vyčistit je a darovat místní škole, kde Webster pracuje jako dobrovolník. Erickson žije v této oblasti od dětství. Má padesátileté zkušenosti s lovem, jak ale uvedl, nic takového ještě nikdy neviděl.

O kuriózním nálezu informoval list The Washington Post.