Fanda se jako první narodil v pavilonu hrochů, který je otevřen od roku 2013. "Pro nás je to takový symbol, že i v tomto novém pavilonu funguje odchov mláďat," řekla při křtu kurátorka kopytníků Barbora Dobiášová.

Mládě hrocha dostalo jméno Fanda

Mládě hrocha dostalo jméno Fanda

FOTO: ČTK

Při narození malý hroch vážil asi 45 kilogramů. Jak to vypadá, když se takový hroch zvedne nad hlavu, ukázal návštěvníkům vzpěrač Jiří Orság. Účastník srpnové olympiády v Riu de Janeiro lehce zvedl nad hlavu činku o váze novorozeného hrocha. Byla to pro něj rozcvička, pak před něj pracovníci zoo položili přibližně stokilovou činku. Ta odpovídá současné hmotnosti hrošího samečka Fandy, uvedla kurátorka. Orság i tuto zátěž zvedl nad hlavu.

Fanda se svými rodiči - Slávkem a Maruškou

Fanda se svými rodiči - Slávkem a Maruškou

FOTO: ČTK

Hrochy chová pražská zoo téměř od svého založení. Jako první přijel v roce 1933 v cirkusové maringotce hroch Petr. Populární byla hrošice Zuzana, která do Prahy dorazila z Berlína, kde za války přečkala bombardování. Zoo ji odkoupila za symbolickou jednu korunu za každé kilo váhy.

Tříměsíční hrošík si plavání užívá

Tříměsíční hrošík si plavání užívá

FOTO: ČTK

Fandův otec Slávek se stal hrdinou povodní v roce 2002. Dokázal přežít v Pavilonu velkých savců, ale jeho tehdejší partnerka Lentilka a dcera Barborka takové štěstí neměly. Novou Slávkovou partnerkou se pak stala Maruška.