Delfínovec se dostal na pláži v resortu Santa Teresita na mělčinu, tamní návštěvníci mu však zpět do hloubky nepomohli. Zaujal je totiž jeho neobvyklý vzhled a začali se s ním fotit.

Delfínovec se však na souši začal rychle přehřívat a uhynul. I pak si ho ale lidé podle webu stanice Sky News dál podávali mezi sebou. Poté ho nechali ležet v písku.

„Tento případ slouží jako sdělení pro veřejnost, aby lidé delfínovcům vyplaveným na břeh co nejrychleji pomohli zpět do vody. Ochrana těchto zvířat je důležitá, protože každý jedinec tohoto druhu se počítá,“ uvedl v prohlášení k případu Světový fond na ochranu přírody.

Poté, co uhynul, se s ním ještě fotili a nakonec ho nechali ležet na pláži

Poté, co uhynul, se s ním ještě fotili a nakonec ho nechali ležet na pláži.

FOTO: Profimedia.cz

Varování je namístě, protože se jedná o ohrožený druh. Předpokládá se, že ve volné přírodě delfínovců žije kolem 30 tisíc.

Delfínovec laplatský (Pontoporia blainvillei) je nejmenším žijícím kytovcem. V průměru dorůstá délky 1,4 až 1,6 metru a váží kolem 60 kilogramů.

Živí se výhradně rybami, a to jak sladkovodními, tak mořskými. Má slabý zrak a při lovu se spoléhá na echolokaci. Žije v pobřežních vodách jihovýchodní části pobřeží Jižní Ameriky.