Automobil mu věnovalo místní dealerství. „Není nikdo, kdo by si to zasloužil víc,“ řekl manažer obchodu Jim Elder. Dodal, že jeho zaměstnanci často chodí do práce pozdě, i když bydlí blízko, což se prý Robertsonovi nikdy nestalo. Obdarovaný se při předávání vozu rozplakal dojetím.

Do práce chodil Robertson od roku 2005, kdy mu vypovědělo službu auto a na nové neměl. Jeho cesta se postupně prodlužovala kvůli omezování veřejné autobusové dopravy v městě, které se kvůli dluhům ocitlo v bankrotu. Nakonec musel na cestě do práce a zpět ujít 34 kilometrů. Během pracovního týdne proto mohl spát jen několik málo hodin. [celá zpráva]

Robertson pózuje u nového vozu s bankéřem Blakem Pollockem a studentem Washingtonské univerzity Evanem Leedym, kteří na jeho příběh upozornili.

Robertson pózuje u nového vozu s bankéřem Blakem Pollockem a studentem Washingtonské univerzity Evanem Leedym, kteří na jeho příběh upozornili.

FOTO: Rebecca Cook, Reuters

Na jeho příběh jako první upozornil bankéř Blake Pollock a zveřejnil jej server Detroit Free Press. Vzápětí jej převzala řada velkých amerických i světových médií.

Devatenáctiletý univerzitní student Evan Leedy pro Robertsona zřídil sbírku na stránkách GoFundMe.com, kam mu během čtyř dnů poslalo více než 11 tisíc dárců přes 330 tisíc dolarů (téměř 8 miliónů korun.)