Na lyžařském svahu provincie Che-nan se proti sobě postavili psi a kočky a horda dalších zvířat včetně jednoho kohouta a kachny. Majitelé ovšem mohli svá zvířata postavit na lyže, posadit na boby nebo vést na vodítku, zatímco sami jeli na lyžích.

Zcela nečekaným výsledkem se stal úspěch želvy, která skončila na celkovém třetím místě - a porazila králíka. Absolutním vítězem se pak stala kachna, která si pomáhala křídly a dostala se tak před všechna ostatní zvířata.

"Králík si užíval, že může jen tak poskakovat kolem, a tak ho želva předhonila," napsala oficiální tisková agentura Nová Čína. Dodala ovšem, že želva se dílem vezla na lyžích svého pána. Ovšem i tak to pro ni byl výkon, protože za běžných okolností by v zimě upadla do zimního spánku.

Krutá soutěž

Podle ochránců přírody by bizarní soutěž měla být zakázána, protože je krutá. Pořadatelé s nimi ale nesouhlasí a příští rok chtějí soutěž opakovat s ještě více zvířaty. Letos se jim prý hlásil i zájemce se zlatou rybkou, museli ho ale odmítnout. Akvárium totiž nebylo vodotěsné a ryba by se tak mohla nechtěně ocitnout na sněhu.

Obliba lyžování v Číně v posledních letech stoupá. Na řadě míst chladného severu země se otevřely sjezdovky a Čína doufá, že by mohla usilovat o pořadatelství zimní olympiády v roce 2022.