Video zveřejnila společnost PlayMobility, která vyvíjí mobilní aplikace a mimo jiné se postarala i o aplikaci zasazující yettiho, lochnessku nebo další stvoření do reálného života. Firma totiž nedávno prosila své příznivce, aby jí posílali záznamy s těmito legendárními příšerami.

Z došlých videí jich několik vyčlenili a zveřejnili. Nejvíce pozornosti upoutalo video natočené v kanadské provincii Britská Kolumbie. Podle jeho autorů bylo pořízeno v okrese Mission poblíž Vancouveru.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: V únoru natočil 11letý ruský školák Jevgenij Anisimov velmi kvalitní záběry, na nichž se měl nacházet yetti.

Vzhledem ke kvalitě záběrů a především dálce, z jakých byly pořízeny, lze jen těžko určit, co se na nich opravdu nachází. Šéf společnosti PlayMobility ovšem uvedl, že se jedná o jedno z těch lepších.

„Jako vždy jsme obdrželi velké množství videí a fotografií, ale tentokrát byly některé opravdu dobré. Snažíme se teď zjistit, kde přesně to bylo v okrese Mission natočeno,“ řekl zakladatel a ředitel firmy Miles Marziani.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Údajné záběry yettiho v Kalifornii z roku 1967

O existenci yettiho se spekuluje už desetiletí. Se zvyšující se dostupností a kvalitou fotoaparátů a kamer se navíc začalo objevovat více a více důkazů o jeho údajných pozorováních. V roce 2011 dokonce vědci uspořádali v Rusku expedici za jeho hledáním, ale hmatatelný důkaz nenašli.