Další tah Powerballu se bude konat sice až v sobotu, někteří občané New Yorku si ale své lístky pro následující losování pořídili okamžitě poté, co zástupci loterie oznámili, že hlavní cena opět nepadla. Obávají se totiž velkých front, které se budou u prodejců losů tvořit s blížícím se losováním.

Ačkoli pracovník cateringové firmy Jeramie Morgan neměl při posledním tahu štěstí, rozhodl se, že Fortunu vyzve i nyní. "Někdy si tak říkám, že je to vyhazování peněz. Ale co, je to o náhodě, nikdy nevíte, co se stane," řekl Morgan.

Los stojí pouhé dva dolary, tedy něco málo přes 40 korun. Podle zástupců loterie je pravděpodobnost trefení jackpotu 175,2 miliónu ku jedné.

Kuriózní je, že by se vítězem mohl stát třeba Čech, Slovák nebo klidně obyvatel Tuvalu v Oceánii. V naprosté většině amerických států prodají oficiální prodejny los i cizinci, čímž se stane jeho právoplatným držitelem. A jako takový má právo soutěžit o miliardový jackpot, aniž by byl občanem USA. Dovolená či služební cesta se tak může proměnit v nekončící sen.