Roy se pokoušel překonat asi 180 metrů dlouhé lano zavěšené u mostu Sevoke, který vede přes řeku Tista poblíž města Siliguri v Západním Bengálsku. Na jeho počin se podle britského portálu MailOnline přišlo podívat asi tisíc lidí.

Padesátiletý Ind se snažil překonat svůj vlastní rekord. V roce 2011 stejným způsobem zdolal vzdálenost 82,5 metru, nový výkon tedy měl být výrazně vylepšený. Podle svědků se ale asi v půlce cesty dostal do problémů, vlasy se mu totiž zamotaly do lana. Snažil se tedy dostat dopředu pomocí rukou, pro jeho organismus to ovšem byla příliš velká zátěž.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Loni utáhl Sailendra Nath Roy na vlasech vlakovou soupravu o váze 41 tun

„Zoufale se snažil dostat dopředu. Křičel nějaké instrukce, ale nikdo mu nerozuměl. Po asi půlhodinovém boji se přestal hýbat,“ popsal situaci fotograf Balai Sutradhar.

Trvalo asi 45 minut, než byl vyproštěn. Na místě nebyla přítomna záchranná služba, Roy totiž podle policie svůj pokus o rekord nikomu nenahlásil a neměl k němu povolení. Po převozu do nemocnice ho lékaři prohlásili za mrtvého a konstatovali, že utrpěl silný infarkt.

„Jeho žena ho prosila, ať těchto nebezpečných kaskadérských kousků nechá. On ji přesvědčil, že tento bude jeho poslední. A bohužel byl,“ řekl rodinný přítel, který si nepřál být jmenován.