Hlavní obsah
Zaměstnavatelé řeší kouření na pracovišti vnitřními předpisy. Foto: Profimedia.cz

Tolerantnost vůči kuřákům na pracovišti je překvapivá

„Je dobré odreagovat se cigaretou kdykoliv je třeba, protože se tím nakonec zvýší pracovní výkon.“ To je překvapivý názor téměř poloviny účastníků ankety portálu Profesia.cz o vztahu zaměstnanců ke kuřáckým pauzám na pracovišti.

Zaměstnavatelé řeší kouření na pracovišti vnitřními předpisy. Foto: Profimedia.cz
Tolerantnost vůči kuřákům na pracovišti je překvapivá

Každý desátý dotázaný účastník ankety zastává názor, že pokud si kuřáci prokouřený čas napracují, je to jejich věc. Třetina respondentů je však se situací velmi nespokojená, protože si kuřáci podle nich dobu strávenou s cigaretami nikdy nenapracují. Třináct procent účastníků pak uvedlo, že je u nich v pracovní době kouření zakázáno.

Kuřácké pauzy upravují vnitřní předpisy

,,Zákoník práce sice mluví jasně, zaměstnavatelé však často řeší kuřácké pauzy i prostory vnitřními předpisy, které zahrnují i potřeby kuřáků. Kouření má mnoho negativních dopadů, z pohledu zaměstnavatelů se jedná často o skutečnost, že si zaměstnanci zmeškanou pracovní dobu nenapracují. Průzkumy zároveň ukazují, že kuřáci mají více dnů pracovní neschopnosti než nekuřáci. V neposlední řadě to často nedělá dobrotu v kolektivu, kde někteří zaměstnanci pociťuji nespravedlnost.“ uvedla Kateřina Jaroňová z Profesia.cz.

 Jak vnímáte kuřácké pauzy v práci?

 

Je dobré se kdykoli odreagovat, zvýší se pak výkon
  45%
Kuřáci mohou chodit kouřit, pokud si to napracují
  10%
Vadí mi to, protože si čas strávený kouřením nikdy nenapracují
  32%
U nás se během pracovní doby nesmí kouřit
  13%

Zdroj: www.profesia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků