Hlavní obsah
V Praze se podle loňského sčítání magistrátu pohybuje kolem 2000 bezdomovců. Foto: Petr Blahuš, Právo

Projekt našel 50 bezdomovcům práci, firmy jsou s nimi spokojeny

Téměř 50 bezdomovců získalo práci díky pilotnímu projektu centra sociálních služeb, které je příspěvkovou organizací pražského magistrátu. Je velice pozitivní, že všichni si zaměstnání udrželi a většinou pracují na hlavní pracovní poměr. Bezdomovci našli uplatnění například v zahradnictví, na pásové výrobě nebo na stavbách.

V Praze se podle loňského sčítání magistrátu pohybuje kolem 2000 bezdomovců. Foto: Petr Blahuš, Právo
Projekt našel 50 bezdomovcům práci, firmy jsou s nimi spokojeny

Do projektu, který začal loni v prosinci a skončí v závěru srpna, se zapojila zhruba stovka lidí bez přístřeší. Projekt s názvem Aktivizace - rehabilitace - práce stál přes sedm milionů korun, sdělil radní Jiří Janeček (ODS), který má na starosti sociální problematiku.

Projekt financoval magistrát, stát a Evropský sociální fond. Za cíl si kladl nalézt práci pro lidi žijící na pražských ulicích, které firmy odmítají zaměstnávat. Většina z bezdomovců má totiž záznam v trestním rejstříku. Podle Janečka se podařilo přesvědčit desítky společností, aby na lidi bez domova změnily názor.

Bezdomovcům nabídly uplatnění například v zahradnictví, na pásové výrobě nebo na stavbách. Jedním z prvních zaměstnavatelů se stalo i centrum sociálních služeb. To má v popisu práce pomáhat lidem v tíživé životní situaci, a to nejen z Prahy a České republiky, ale i cizincům.

Projekt připravoval vybrané bezdomovce na návrat do společnosti. Odborníci je učili, jak si vyhledávat zaměstnání nebo jak psát životopisy. Účastníci projektu byli sledováni i po získání práce. Podle Janečka by jinak hrozilo, že se nebudou schopni vzdát svobodného života.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků