Hlavní obsah
Personální portál Spráce.cz Foto: Novinky

Práci hledali v září na pracovních portálech nejčastěji řidiči

Práci hledali v září na pracovních portálech nejčastěji řidiči, administrativní pracovníci, dělníci, operátoři a asistentky. Zvýšil se zájem o práci v administrativě, zejména ve státním sektoru, brigády nadále hledali vysokoškoláci.

Personální portál Spráce.cz Foto: Novinky
Práci hledali v září na pracovních portálech nejčastěji řidiči

Na pracovním portále Agentka.cz se v září o práci ucházeli nejvíce řidiči, dělníci, prodavači, svářeči a administrativní pracovníci. Vzrostl zájem o práci v administrativě (20 procent) a zdravotnictví (3,5 procenta), naopak klesl zájem pracovat jako obchodní zástupce (o 8,5 procenta) nebo svářeč (o pět procent). "I nadále platí, že lidé hledají zaměstnání především v místě svého bydliště. A to i za cenu toho, že budou pracovat mimo svou profesi", uvedl ředitel portálu Petr Král.

Portál Správný krok zaznamenal největší zájem o pozici administrativního pracovníka, prodavače či prodejce, dělníka, asistentku a recepční, pokojské, číšníky nebo servírky. Struktura hledaných pozic se prý od minulých měsíců příliš neliší. "S jedním rozdílem, kterým je nástup profesí souvisejících s hotelnictvím a cestovním ruchem," upozornil marketingový manažer portálu Ondřej Čihař.

Na portále Spráce.cz je největší zájem o pozici řidiče

U portálu Spráce.cz byl také nejžádanější profesí řidič. Následovaly místa telefonních operátorů, referentů, recepčních, prodejců, pracovníků bezpečnostní služby a administrativních asistentek. "V tuhle chvíli se ty pozice moc nemění, jsou to většinou stálice, které jsou dlouhodobě na vrcholu, žádná úplně nová se mezi nimi neobjevila," podotkl Jan Matějka z marketingového oddělení portálu.

"Nejvíce zájemců se nám hlásí na pozice operátor ve výrobě, administrativní pracovník (bezkonkurenčně nejúspěšnější pozice je administrativní pracovník ve státní správě), asistentka," řekl marketingový manažer společnosti Manpower Jiří Halbrštát. I v září podle něj přetrvával velký zájem o jakoukoli brigádu pro studenty, protože vysokoškoláci měli ještě prázdniny.

Platy na běžných pozicích zůstávají podle Halbrštáta stejné. V posledním roce se prý jen zastavil strmý růst platů na velmi kvalifikovaných pozicích, jako například u programátorů nebo bankovních specialistů. U Agentky průměrný nabízený plat v září dosáhl 19 455 Kč, což je téměř o deset procent více než na konci druhého čtvrtletí. Nejvyšší průměrné platy se nabízely ve Středočeském kraji (26 576 Kč), naopak nejnižší v kraji Karlovarském (16 795 Kč).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků