Hlavní obsah

Herečka a dobrodružka Ljuba Krbová: Anča z Ulice je můj pravý opak

Už během studií na pražské konzervatoři dostala jednu z hlavních rolí v seriálu Zkoušky z dospělosti. A teď, už od prvních dílů, hraje v nekonečném seriálu Ulice. Má nezvyklého koníčka – čínské bojové umění wu-šu.

Herečka a dobrodružka Ljuba Krbová: Anča z Ulice je můj pravý opak

Na jakém jevišti vás právě teď můžeme vidět?

Ponejvíce ve strašnickém divadle. Vzniklo nedávno, ale už má na svém kontě několik úspěšných představení. Má nejoblíbenější jsou Körnerovo Údolí včel a Meyringův Golem.

Hrála jste také v mnoha seriálech, právě teď v Ulici. V takovém nekonečném seriálu asi musí postava herci přirůst k srdci.

Mně k srdci přirostli spíše lidé okolo. Na ty jsem schopná se těšit i v šest hodin ráno, když jedu do studia, a to je u mě malý zázrak. Jsem sova a ráno vstávám nerada. Co se mé postavy týče, nad jejím konáním občas kroutím hlavou. Je taková hodná, poddajná, všechápající – ne že by to byl můj pravý opak, ale přece jen, v civilu takovou svatozář nenosím.

Ví se o vás, že se věnujete bojovému umění, můžete nám k tomu říct něco bližšího?

Jo, jo, bojová umění. Kolegové jsou na mě hodní, v žertu říkají, že nechtějí poznat žádné kopy nebo údery. Ale upřímně řečeno, jsou v naprostém bezpečí. Já bojuju hlavně sama se sebou. Za těch skoro dvanáct let jsem brala mnohokrát útokem svou lenost, neohrabanost a pohodlí. Jo, jo, je to těžký boj.

Přemluvila jste některou z kamarádek, aby se na to dala s vámi?

Já nepřemlouvám, to ani nejde. K cestě bojovníka se musí každý odhodlat sám. Za největší úspěch považuju, že občas cvičí i můj manžel Ondřej Neff. On je starý karateka (cvičil karate) a líbí se mu sestavy se zbraněmi (to u kluků není překvapující). A tak občas chodí se mnou na semináře s mečem.

Málokdo ví, že také strašně ráda cestujete, odkud jste se vrátila?

Právě z Hostivaře (smích). Ale vážně: o Vánocích jsme si udělali opožděnou „svatebku“ , byli jsme s Ondřejem fotit v Tanzánii a Keni.  Bylo to úžasné, ale šílené únavné. Bylo tam tak krásně, že jsme spali jen pár hodin denně, abychom o nic nepřišli. Teď si občas prohlížím fotky a říkám si, že je to zázrak, co všechno jsme viděli. Prach a opuchnutá víčka jsou zapomenuté.

Jaký je život herečky v Čechách?

Pokud má hodně práce, běduje její rodina. Pokud má málo práce, běduje její bankovní účet – rodina je v tu chvíli spokojená, má svůj oblíbený servis. Pokud je bez práce, přemýšlí, co by se mohla – pokud možno rychle – naučit. Ale to se asi týká nejen hereček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků