Hlavní obsah
Seznam.cz prohlížeč nabízí nové funkce. Foto: Seznam.cz

Prohlížeč od Seznamu se naučil nové kousky

Hned několik nových funkcí přináší podzimní aktualizace Seznam.cz prohlížeče. A to ve verzi pro klasické počítače, ale také pro chytré telefony a tablety. Při využívání více zařízení najednou přijde vhod například synchronizace panelů, praktický je ale také celostránkový překladač či upozornění na nově doručené e-maily.

Seznam.cz prohlížeč nabízí nové funkce. Foto: Seznam.cz
Prohlížeč od Seznamu se naučil nové kousky

„Lidé přihlášení do našeho prohlížeče teď mohou pohodlně přecházet mezi svými zařízeními. Například když na telefonu najdete něco, co si chcete koupit, můžete okamžitě přejít na počítač a dokončit nákup na větším monitoru. V prohlížeči od Seznamu se totiž synchronizují otevřené panely mezi všemi vašimi zařízeními,“ vypočítala některé přednosti Štěpánka Lebedová, produktová manažerka Seznam.cz prohlížeče.

Podle ní je možné přecházet mezi panely na libovolném počtu přístrojů, pokud je na nich uživatel v prohlížeči přihlášený.

Našeptávač a celostránkový překladač

Sladěná je také historie pro našeptávač. „Tomu, kdo je přihlášený na více zařízeních, poradí vyhledanou stránku i na dalším používaném přístroji. Odkaz na vyzkoušený recept, který jste si našli doma na počítači, díky tomu můžete poslat přátelům i ze svého telefonu, aniž byste si pamatovali, na jaké stránce jste ho vlastně našli. Vyhledáte ho jednoduše podle názvu,“ konstatovala Lebedová.

Celostránkový překladač je nyní dostupný v prohlížeči napříč všemi platformami, a to už v pěti cizích jazycích. Vedle angličtiny a němčiny si mohou uživatelé nechat přeložit také francouzské, ruské a španělské weby.

„V praxi to funguje skrze pomocníka Krastyho, který uživatelům přináší vždy nějaké upozornění nebo nabídku. V tomto případě ve vyhledávacím řádku cizí jazyk automaticky rozpozná a po jednom kliknutí stránku - a s ní i jakýkoli další obsah na ní - přeloží do češtiny,“ upřesnila produktová manažerka Seznam.cz prohlížeče s tím, že samozřejmostí je pak rozšíření nabídky o výše zmíněné jazyky také pro překlad jednotlivých slov nebo částí textu.

Vychytávky pro desítky

Pro přístroje s operačním systémem Windows 10 je k dispozici také vylepšená funkce upozornění na nový e-mail. Notifikace na příchozí zprávu se nově zobrazuje v systémovém Centru akcí, přes které se uživatel dostane rovnou ke čtení zpráv.

„Úplnou novinkou, která pro Windows navíc zatím není příliš rozšířená, je pak tzv. notifikační badge, tedy červená tečka podobná těm, které vídáme na ikonách mobilních aplikací. Ta se po doručení zprávy objeví přímo na ikoně „S“ na ploše počítače, takže se uživatel o novém e-mailu dozví hned, jakmile počítač zapne. Avízo navíc přijde, i když prohlížeč zrovna nepoběží,“ zdůraznila Lebedová.

Na mobilech prošel změnou také obsah prázdného panelu, tedy rychlá volba. Dosud v ní uživatelé nacházeli položky automaticky zvolené podle toho, jaké stránky navštěvují nejčastěji. „Nyní jsme do rychlé volby přidali „plusko“, které uživatelé desktopové verze již znají. Přes něj lze do rychlé volby přidat libovolné množství stránek, které chtějí mít lidé pohodlně po ruce, a přesunutím si je ukotvit na konkrétní pozici,“ prohlásila produktová manažerka Seznam.cz.

Vedle nové funkce se rychlá volba dočkala i kosmetických úprav, čímž aplikace navazuje na loňskou změnu v desktopové verzi prohlížeče. Jednotvárnou bílou plochu nahrazují volitelné barevné obrazovky. „O možnost měnit pozadí rychlé volby si nám lidé často psali a tuto možnost jsme jim v nové verzi rádi poskytli. Vybrat si mohou z deseti barevných motivů a nastavit si vzhled panelu s rychlou volbou podle svého vkusu, aby se do aplikace vraceli zase o něco raději,“ uzavřela Lebedová.

Seznam.cz prohlížeč v číslech

:: Seznam.cz prohlížeč používá každý den více než půl miliónu lidí.

:: Každý měsíc ho tak použije na 1 000 000 unikátních uživatelů v mobilních zařízeních a 200 000 v desktopu

:: Proti loňskému roku jde o nárůst o 15 %.

:: V září byla služba nainstalována na zhruba 111 000 zařízení.

Seznam.cz prohlížeč můžete stahovat zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků