Hlavní obsah
Mobilní aplikace Mapy.cz ve verzi pro Android Foto: Seznam.cz

Mobilní aplikace Mapy.cz nabídne off-line hledání a mapy Slovenska

Společnost Seznam.cz vydala novou aktualizaci své turistické mobilní aplikace Mapy.cz. Ta přináší hned několik šikovných vylepšení – hledání off-line, mapu Slovenska či možnost synchronizovat body v batůžku mezi webem a mobilní aplikací.

Mobilní aplikace Mapy.cz ve verzi pro Android Foto: Seznam.cz
Mobilní aplikace Mapy.cz nabídne off-line hledání a mapy Slovenska

„Do konce letních prázdnin zbývá ještě celý měsíc a pro ty, kteří nestihli vyrazit s rodinou či přáteli na výlet, si turistická aplikace Mapy.cz připravila překvapení v podobě aktualizace. Nově nabízí mapové podklady České republiky nejen pro off-line pohyb po mapě, ale i kompletní vyhledávání bez jediného ‚prosurfovaného‘ bajtu,“ uvedl Aleš Vitinger, produktový manažer serveru Mapy.cz s tím, že velikost stahovaného souboru nepřesáhne 300 MB.

Další novinkou jsou mapy Slovenska. „I ty si mohou pro rychlejší pohyb na mapě a menší využívání datového přenosu stáhnout do paměti svého telefonu (velikost souboru je 170 MB, pozn. red.). Je jen na uživatelích, jaké podklady si chtějí do paměti telefonu stáhnout. Výběr lze později libovolně měnit,“ konstatoval Vitinger.

Podrobná mapa Slovenska spolu s celou řadou dalších vylepšení je od letošního červa k dispozici také na webu Mapy.cz. [celá zpráva]

Mapy.cz na platformě Windows Phone

Foto: Seznam.cz

Slovensko ale není to jediné, co mobilní aplikaci více přibližuje k webové podobě. Aktualizace přináší vylepšení funkce nazývané Batůžek. „Nově se do turistické aplikace Mapy.cz po přihlášení propíší všechny body, které si uživatelé uložili na webu Mapy.cz. Brzy bude doplněna i možnost synchronizace tras mezi aplikací a webem. Mapy.cz jdou nově také použít v landscape poloze,“ uzavřel produktový manažer serveru Mapy.

Mobilní aplikaci Mapy.cz si doposud stáhnul téměř milión lidí. Aktualizace je k dispozici pro operační systémy Android a Windows Phone (verze 8 a výše). Brzy by se měla objevit také verze pro iOS od Applu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků