Hlavní obsah
V americkém Cupretinu odstartovala v 19 hodin tisková konference společnosti Apple. Foto: Reuters

Lidé loni nakoupili u Applu aplikace za deset miliard dolarů

Americká technologická společnost Apple prodala loni aplikace na své přístroje za deset miliard dolarů (asi 201 miliard Kč). Firma v úterý uvedla, že v prosinci dosáhlo stahování aplikací prostřednictvím jejích prodejen App Store rekordu. App Store nabízí zhruba milión různých aplikací.

V americkém Cupretinu odstartovala v 19 hodin tisková konference společnosti Apple. Foto: Reuters
Lidé loni nakoupili u Applu aplikace za deset miliard dolarů

Minulý měsíc uživatelé chytrých telefonů iPhone, tabletů iPad a multimediálních přehrávačů iPod Touch stáhli celkově téměř tři miliardy aplikací za miliardu dolarů. V prosinci 2012 se z App Store podle agentury Reuters stáhly více než dvě miliardy aplikací.

Přístroje Apple konkurují telefonům a tabletům založeným na systému Android a přístrojům se softwarem Windows Phone. V poslední době se Apple potýká s klesajícím podílem na trhu a čelí kritice kvůli nedostatečným inovacím.

Apple nepřišel s žádnou zásadní novinkou od roku 2010, kdy uvedl na trh počítačový tablet iPad. Zářijové uvedení nových verzí iPhonů na trh bylo pro řadu pozorovatelů spíše zklamáním.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků