Hlavní obsah
Operační systém iOS 12. Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Apple zrychlí iPhony a iPady. Už na podzim

Výrazně vyššího pracovního tempa by se měly dočkat počítačové tablety iPad, chytré telefony iPhone a v neposlední řadě také multimediální přehrávače iPod Touch. Apple totiž pro tato zařízení chystá zbrusu novou verzi operačního systému, která nastaví pro pracovní tempo úplně novou laťku.

Operační systém iOS 12. Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP
Apple zrychlí iPhony a iPady. Už na podzim

Nová verze platformy iOS, kterou využívají mobilní zařízení s logem nakousnutého jablka, ponese pořadové číslo 12. Apple ji vydá letos v září, kdy se zároveň ukážou nové iPhony.

Zajímavé je především to, že podnik nebude nijak omezovat funkčnost na starších zařízeních, jako tomu bylo v minulosti. Tedy jinými slovy iOS 12 poběží na všech zařízeních, na kterých v současnosti funguje iOS 11.

Jaká zařízení dostanou upgrade na iOS 12
iPhone X 12,9" iPad Pro 2. generaceiPod Touch 6. generace
iPhone 812,9" iPad Pro 1. generace 
iPhone 8 Plus10,5" iPad Pro 
iPhone 79,7" iPad Pro 
iPhone 7 Plus9,6" iPad 
iPhone 6siPad Air 2 
iPhone 6s PlusiPad Air 
iPhone 6iPad 5. generace 
iPhone 6 PlusiPad mini 4 
iPhone SEiPad mini 3 
iPhone 5siPad mini 2 

Hlavní výhodou nové verze by mělo být svižnější pracovní tempo. Například spouštění aplikací se má v novém operačním systému zrychlit až o 40 % a fotoaparátu dokonce až o 70 %.

Fanoušci této platformy se mohou těšit na celou řadu dalších užitečných vychytávek. Například program Zprávy přinese nový postranní panel, CarPlay bude podporovat navigace třetích společností a virtuální asistentka Siri bude chytřejší a také samostatnější, aby jí uživatel nemusel všechno říkat.

Operační systém iOS 12

Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Operační systém iOS 12

Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Novinkou jsou také animace Memoji. Jde v podstatě o smajlíky, které si uživatel může vytvořit přesně podle sebe. Následně lze tyto interaktivní 3D animace používat v chatech, zprávách nebo při fotografování.

Více se o novém operačním systému iOS 12 a dalších softwarových novinkách, které byly na velké pondělní tiskovce k vidění, dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Memoji

Foto: Elijah Nouvelage, Reuters

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků