Hlavní obsah
Operační systém Snow Leopard Foto: Novinky

Apple v pátek uvolní do prodeje novou verzi operačního systému

Americká počítačová firma Apple na pátek přichystala novou verzi počítačového operačního systému Snow Leopard. Předpokládá se, že rozdíly proti nynější verzi Leopard nebudou tak velké, jako mezi chystaným systémem Windows 7 a nynější Vistou od konkurenčního Microsoftu. Windows 7 půjdou do prodeje 22. října.

Operační systém Snow Leopard Foto: Novinky
Apple v pátek uvolní do prodeje novou verzi operačního systému

Nejdůležitější změna v operačním systému od Apple pro Macintoshe není na první pohled vidět. Umožňuje softwarovým vývojářům přepisovat programy tak, aby běžely rychleji. Snow Leopard je relativně levný upgrade. Jednotlivého uživatele, který vlastní předchozí systém Leopard, přijde na 29 dolarů (asi 517 Kč). A takzvané rodinné balení pro pět uživatelů stojí 49 dolarů.

Majitelé Maků, kteří používají starší systém Tiger, přejdou na "sněžného levharta" za 169 dolarů. Takováto rodinná verze pak stojí 229 dolarů. Obsahuje i programy iLife a iWork, které umožňují editovat filmy, uspořádat fotografie nebo pracovat s texty.

Jedinou možností, jak si uživatelé můžou operační systém v Macintoshi vylepšit novou verzí, je koupě příslušného DVD. Jiným způsobem tento software legálně získat nelze.

Snow Leopard slibuje lepší aplikace, které vznikly pro Macintoshe s čipy od Intelu. Ty začal Apple používat na začátku roku 2006. Software ovšem nepoběží ve starších počítačích s předchozí řadou čipů PowerPC. Nový software tak směřuje spotřebitele k pořízení nového počítače, napsala agentura AP.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků