Windows 10 October 2018 Update byl vydán zkraje října. Už po pár dnech začali nicméně někteří uživatelé hlásit závažné chyby s mizejícími daty, kvůli čemuž byla aktualizace ze serverů Microsoftu nakonec stažena.

Microsoft distribuci obnovil až po více než měsíci, kdy měl jistotu, že jsou všechny chyby opravené a že uživatelé budou moci i nadále používat desítky bez jakéhokoliv omezení.

V uplynulých dnech se však ukázalo, že to není tak úplně pravda. Na některých strojích s procesory od Intelu a integrovanými grafickými kartami totiž uživatelé hlásili různé problémy. Nejčastěji se týkaly nemožnosti používat zvukovou kartu.

Proto se zástupci Microsoftu rozhodli instalaci aktualizace opět zablokovat. Tentokrát však s ohledem na zjištění problém nejde o globální blokaci, ale pouze o pozastavení aktualizací na systémech s výše popsanou konfigurací.

Aktualizace byla pozastavena již čtyřikrát

Jakkoliv se to může zdát nepříjemné, podobné selektivní blokády nejsou nijak výjimečné. V listopadu k nim americký softwarový gigant přistoupil již počtvrté. Dříve to bylo kvůli prohlížeči Edge, grafické kartě ze série AMD Radeon HD 2000 a následně také kvůli grafice Intel HD ze série 4000.

Windows 10 October 2018 Update přináší spíše drobnější vylepšení, která ale dokážou uživateli ušetřit spoustu času a nervů – například chytřejší kopírování souborů či lepší vyhledávání. Stejně tak inženýři v Microsoftu zapracovali na propojení PC s mobilem.

Prohlížejte si internet bezpečně se seznam prohlížečem.