Hlavní obsah

VIDEO: Populární program pro iPhone vymyslel teprve devítiletý chlapec

Přestože většina dětí jeho věku je zvyklá kreslit si obrázky nebo hrát si s panenkami, devítiletý Lim Ding Wen ze Singapuru je pravděpodobně nejmladším programátorem na světě. Vymyslel aplikaci pro iPhone, díky které lze na displeji malovat prsty. Program je navíc na internetu tak populární, že se řadí mezi deset neoblíbenějších aplikací pro iPhone.

VIDEO: Populární program pro iPhone vymyslel teprve devítiletý chlapec

Aplikace s názvem Doodle Kids (Čmárající děti) od devítiletého programátora je poměrně jednoduchá, přesto by ji ale většina dospělých naprogramovat nedokázala.

Pomocí dotykového displeje mohou majitelé iPhonů nakreslit na telefonu pouhým dotykem libovolný obrázek. Pokud se jim už obrázek nebude líbit, jednoduše jej zatřesením přístroje smažou.

"Ten program jsem napsal pro své malé sestry, protože rády malují,“ řekl devítiletý Lim Ding Wen.

Počítačům se Lim věnuje už od dvou let

Programovat se naučil v sedmi letech od svého otce. Za dva roky zvládnul tento devítiletý chlapec, který ovládá šest programovacích jazyků, napsat přes 20 programů.

Aplikaci Doodle Kids si stáhlo z internetu již více než 150 000 uživatelů. Díky tomu patří program mezi deset nejoblíbenějších aplikací pro iPhone na celém světě.

V tabulce si můžete prohlídnout další zajímavé programy pro iPhone, které však tentokrát už naprogramovali dospělí.

Nejoblíbenější aplikace pro iPhone
iPhone jako flétna

Aplikace Ocarina promění iPhone v jednoduchou flétnu. Na dotekovém displeji komunikátoru máte zobrazené otvory, které je potřeba zakrývat stejně jako na běžné flétně.

:. iPhone můžete proměnit v jednoduchou flétnuAutor: SMule

Pak už jen stačí foukat do mikrofonu iPhonu tak intenzivně, jak chcete mít hlasitý zvuk. Na výběr je v programu několik různých ladění. Při troše snahy tak můžete založit klidně i kapelu. Cena aplikace není přitom nijak vysoká, v přepočtu za program zaplatíte necelých 20 korun.

Telefon místo numerické klávesnice k notebooku

Komunikátor může přijít vhod, i pokud je váš notebook ochuzen o numerickou klávesnici. Proměnit dotykový displej iPhonu na číselné klávesy můžete za necelých čtyřicet korun.

:. iPhone proměněný v numerický blok kláves. Foto: Archiv

Komunikátor se s laptopem jednoduše propojí pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Výrobce uvádí funkčnost aplikace pouze s notebooky od Applu. Ohlasy uživatelů však hovoří o tom, že aplikace bezproblémově funguje také na počítačích s Windows XP a Vistami.

iPhone pomůže i s modlitbou

Unikátní aplikace iBreviary (iBreviář) obsahuje breviář v italštině, angličtině, španělštině, francouzštině a latině. Brzy má fungovat i v portugalštině a němčině. Vedle breviáře je možné v aplikaci nalézt i modlitby pro denní mše a různé další modlitby.

:. Aplikace iBreviary. Foto: Archiv

Možnosti stáhnout si během zkušební doby iBreviář z internetu zdarma využilo v Itálii asi 10 000 lidí. Oficiální verze byla spuštěna na začátku prosince a stojí 0,79 eura, tedy přibližně 20 korun. Výnosy z prodeje chce kněz Padrini věnovat charitě. Aktualizace programu nabídne zdarma.

Apple iPhone 3G

Mobil iPhone je snad nejdiskutovanějším telefonem světa. Novinka s dodatkem 3G přidala podporu rychlých bezdrátových 3G sítí. Ty zatím využijete pouze v Praze a Brně (ne se všemi českými operátory).

Nový iPhone je ze strany výrobce neustále obohacovaný o nové funkce. Fanda moderních technologií jistě ocení integrovanou GPS navigaci a zachovaný výborný přehrávač multimédií.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků