Hlavní obsah
 

Skládací telefon s ohebným displejem od Samsungu stojí přes 50 000 Kč

Více než 50 tisíc korun si případní zájemci musí připravit na koupi skládacího telefonu s ohebným displejem od společnosti Samsung. Novinka zvaná Galaxy Fold zamířila v pátek oficiálně do prodeje, avšak pouze v domovské Jižní Koreji. V dalších částech světa se přístroj začne nabízet příští týden.

 
Skládací telefon s ohebným displejem od Samsungu stojí přes 50 000 Kč

Od středy 18. září bude Galaxy Fold uveden do prodeje ve Francii, Německu a Velké Británii. V obchodech se bude telefon nabízet za 2000 eur, tedy v přepočtu za 51 600 Kč. Sluší se také zmínit, že v Německu a Velké Británii bude k dispozici také vylepšená varianta s 5G modulem, která bude pochopitelně dražší – bude stát 2100 eur (54 200 Kč).

Kdy a za jakou cenu se novinka začne nabízet v tuzemských obchodech, však zatím zástupci jihokorejského elektronického gigantu neprozradili.

Galaxy Fold

Foto: archív výrobce

Galaxy Fold

Foto: archív výrobce

Novinka od společnosti Samsung má dva displeje – na vnější a vnitřní straně. Ten vnitřní není jenom ohebný, lze jej úplně přehnout. Galaxy Fold se otevírá hladce a přirozeně jako kniha a zavřít jej lze do zcela ploché a kompaktní podoby, což stvrdí uspokojivé zacvaknutí.

Při používání aplikací je možné rozbalením přístroje hladce přejít z menšího na větší displej. Uživatelé mohou navíc brouzdat po internetu, sledovat média, být ve spojení a plnit několik úkolů naráz, aniž by jim cokoli uniklo, protože mohou současně na větším displeji používat tři aktivní aplikace.

Galaxy Fold

Foto: archív výrobce


Může se vám hodit na Zboží.cz:

Revoluce jménem 5G

5G změní úplně všechno – a půjde o mnohem dramatičtější změny než ty, které si spojujeme s nástupem bezdrátových technologií. Standard 5G totiž nebude sloužit pouze pro připojení počítačů a mobilů k internetu. Využívat jej budou i chytré přístroje, které se postupně zabydlují v tuzemských domácnostech.

Nová generace mobilního internetu najde uplatnění například v dopravě, virtuální realitě, sportu, ale také v oblasti zdraví.

Stejně tak se k 5G sítím budou připojovat chytré pračky a ledničky, ale například také autonomní automobily – pro jejich rozvoj je rychlé a stabilní připojení k internetu na cestách klíčové.

I když se tak 5G může zdát pouze jako další mobilní standard, ve skutečnosti budou jeho přínosy daleko větší. Pátá generace mobilních sítí zpřístupní podle studií Ericssonu vysokorychlostní internet až pro miliardu lidí a zařízení. A co víc, umožní rozmach moderních technologií.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků