Hlavní obsah
Samsung Hennessy Foto: Samsung

Samsung odhalil chytrý telefon se dvěma dotykovými displeji

Takzvaná véčka byla svého času naprostým fenoménem, který však postupem času podlehl moderním smartphonům s dotykovým displejem. Společnost Samsung se ale nyní rozhodla rozevírací konstrukci opět využít. Jak se jí to povedlo, ukazuje nový chytrý telefon nazývaný Hennessy.

Samsung Hennessy Foto: Samsung
Samsung odhalil chytrý telefon se dvěma dotykovými displeji

Na první pohled se Hennessy nijak výrazně neliší od obyčejných smartphonů. Dominantním prvkem telefonu je dotykový displej na čelní straně s úhlopříčkou 3,3 palce a rozlišením 320 x 480 obrazových bodů. Pod ním jsou umístěna tři další tlačítka pro snadnější pohyb v operačním systému Android.

Samsung Hennessy

Foto: Samsung

Na rozdíl od konkurentů je ale možné čelní stranu jednoduše odklopit. Zpřístupní se tak druhý dotykový displej, který je navíc doplněn o klasickou numerickou klávesnici.

Tento véčkový koncept se podle výrobce hodí především pro uživatele, kterým nevyhovuje psaní na dotykovém displeji. Zároveň jej ocení i hráči, protože přeci jen u některých titulů je vhodnější ovládat hardwarová tlačítka než dotykový panel.

Samsung Hennessy

Foto: Samsung

Složitější konstrukce se pochopitelně popsala na vyšší hmotnosti. Zatímco většina konkurenčních přístrojů váží okolo sto gramů, novinka má rovný dvojnásobek. Kvůli klávesnici je telefon zároveň baculatější, rozměry jsou 110,85 x 59,3 x 18,62 mm.

V ostatních parametrech se již smartphone příliš od běžných chytrých mobilů neliší. Srdcem je čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz, dále je k dispozici 1 GB operační paměti a 8GB úložný prostor. Podporovány jsou i paměťové karty typu microSD.

Samsung Hennessy

Foto: Samsung

Telefon je schopný pracovat se dvěma SIM kartami najednou. Ve výbavě nechybí bezdrátové standardy WiFi a bluetooth. Fotoaparát na zadní straně telefonu má rozlišení 5 MPx a je vybaven LED bleskem.

Samsung Hennessy se aktuálně prodává pouze na korejském trhu, v přepočtu jej je možné sehnat za necelých 14 000 korun. Zda bude novinka dostupná i v Česku, zatím výrobce nepotvrdil.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků