Hlavní obsah
Nokia Lumia 610 Foto: Nokia

Nejlevnější Nokia s Windows se nabízí za ještě nižší cenu, než se čekalo

Už příští pátek by se měl začít prodávat nový chytrý telefon Nokia Lumia 610, který je vybaven operačním systémem Windows Phone. Výrobce už minulý týden avizoval, že cena novinky bude startovat na šesti tisících Kč. Podle nákupního rádce Zboží.cz je ale možné novinku koupit v rámci předprodeje ještě o tisícovku levněji. Navíc není vyloučeno, že příští týden ceny po uvedení na trh ještě klesnou.

Nokia Lumia 610 Foto: Nokia
Nejlevnější Nokia s Windows se nabízí za ještě nižší cenu, než se čekalo

Nejlevněji jde aktuálně model Lumia 610 koupit za 4999 korun. Přes dvě desítky obchodů pak novinku nabízí ve čtyřech různých barevných kombinacích za cenu okolo pěti a půl tisíce. Najdou se ale i prodejci, kteří si přístroj cení na více než sedm tisíc korun.

Nokia Lumia 610

Foto: Nokia

Srdcem nové Lumie je jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon S1 7227A taktovaný na 800 MHz, který má k dispozici 256 MB operační paměti. V pořadí třetí finský telefon, který je místo tradičního Symbianu vybaven platformou Windows Phone 7.5, nabídne 3,7palcový dotykový displej s rozlišením 480 x 800 obrazových bodů.

Nokia Lumia 610

Foto: Nokia

Ve výbavě novinky nechybí ani WiFi, Bluetooth či vestavěný fotoaparát s rozlišením pět megapixelů. Kapacita vestavěné paměti je 8 GB a nelze ji dále rozšiřovat pomocí paměťových karet jako u některých konkurenčních přístrojů.

Chytré telefony před vysvědčením zlevnily o tisíce

Vysvědčení pomalu klepe na dveře. Stejně jako každý rok bude jedním z nejvděčnějších dárků za dobré známky chytrý mobilní telefon. Toho jsou si nejspíše vědomi i samotní výrobci, proto řadu přístrojů zlevnili o tisíce korun. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků