Hlavní obsah
Moto X Foto: Motorola

Motorola chce zatopit Applu a Samsungu, odhalila smartphone Moto X

Oprášit zašlou slávu se snaží Motorola se svým novým smartphonem Moto X. Ten se začne ve Spojených státech prodávat na přelomu srpna a září. Doporučená cena pro klienty mobilních operátorů se smlouvou na dva roky je 199,99 USD (téměř 4000 Kč).

Moto X Foto: Motorola
Motorola chce zatopit Applu a Samsungu, odhalila smartphone Moto X

Novinka to ale nebude mít jednoduché, protože trhu s chytrými telefony nyní výrazně dominují firmy Apple a Samsung Electronics. Motorola kdysi bývala dvojkou na trhu mobilních telefonů, nyní má však podle výzkumné společnosti Strategy Analytics na trhu podíl dvě procenta a mezi výrobci chytrých telefonů jí patří 12. příčka.

Moto X

Foto: Motorola

Motorola sází hlavně na nabídku obrovské škály barev a široké možnosti personalizace přístrojů. Doufá, že se tak telefony stanou pro zákazníky více osobní a zvýší se o ně zájem.

Aby dostála svému slibu, že dodá požadovaný telefon do čtyř dnů, postavil smluvní výrobce telefonů Motoroly, firma Flextronics International, závod ve Spojených státech.

252 různých variant

Společnost AT&T získala na předem neurčenou dobu od Motoroly exkluzivní právo nechat zákazníky vybrat si barvy přístroje. Celkem je to 18 barev zadní strany, dvě barvy přední strany a sedm různých metalických odstínů pro detaily, jako tlačítka. Nový přístroj tak bude k dispozici v celkem 252 různých variantách.

Moto X

Foto: Motorola

Ostatní operátoři budou moci prodávat černou a bílou verzi přístroje. Na podzim se mají objevit další čtyři nabídky vzorů zadní části přístroje, které budou mít podobu dřeva.

Moto X vypadá zhruba stejně jako většina dalších chytrých telefonů. Má dotykovou obrazovku s úhlopříčkou 4,7 palce (11,9 cm) a běžný operační systém Android. Kromě velkého množství barevných podob je hlavním rysem přístroje hlasové ovládání. Podobný systém ale již dnes nabízí i konkurence.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků