Hlavní obsah
 

Levný iPhone se má stát bestsellerem. Omezení se ale najdou

Ve stínu špičkových iPhonů 11 Pro a 11 Pro Max si v úterý odbyl premiéru také nejlevnější jablečný smartphone v současné nabídce Applu. Ten má v názvu pouze číslovku 11, americký počítačový gigant přitom věří, že se právě tato novinka může stát naprostým bestsellerem.

 
Levný iPhone se má stát bestsellerem. Omezení se ale najdou

Základní iPhone 11 by se měl stát „lidovějším přístrojem“. Zástupci společnosti Apple se také na oficiální premiéře netajili tím, že právě tento model bude podle jejich očekávání nejprodávanější.

Cenovka je totiž u něj nastavena velmi nízko, je dokonce levnější než loňský model iPhone XR. Ten se nabízel v době uvedení na trh od 22 490 Kč. Ceny novinky s pořadovým číslem 11 nicméně startují už na 20 990 Kč v případě 64GB varianty. V podstatě tak jde o jeden z nejlevnějších nových iPhonů za několik posledních let.

Chytrý telefon iPhone 11 Pro od Applu

Video: archív výrobce

Přeci jen ceny u vrcholných provedení iPhone 11 Pro a 11 Pro Max jsou úplně někde jinde, vyšplhat se mohou klidně i na více než 40 000 korun.

Ve srovnání se špičkovými modely, které mají slůvko Pro v názvu, se nicméně případní zájemci musí u levnější novinky smířit s některými kompromisy.  Kvalitní OLED obrazovku nahradil například obyčejný LCD panel s úhlopříčkou 6,1 palce, k dispozici je také pouze duální optika místo trojitého fotoaparátu. Na druhou stranu předchůdce měl na zadní straně pouze jeden fotoaparát, v případě nové jedenáctky jde tedy rozhodně o posun správným směrem.

Duální fotoaparát u novinky staví na hlavním 12megapixelovém fotoaparátu, který je doplněn o širokoúhlý objektiv.

Apple iPhone 11

Foto: archív výrobce

Apple iPhone 11

Foto: archív výrobce

Hromada barevných variant

Po stránce výkonu by měl být iPhone 11 stejně výkonný jako další dva jablečné smartphony, které si odbyly premiéru tento týden na slavnostní akci v americkém Cupertinu. Bude totiž vybaven stejným procesorem. Navzdory vysokému výkonu si novinka také polepšila v otázce výdrže baterie, bez elektrické zásuvky se obejde o hodinu déle než loňský iPhone XR.

Na rozdíl od prvních dvou novinek přijde iPhone 11 na pulty obchodů v daleko více barevných variantách. Konkrétně budou moci případní zájemci moci volit mezi černou, bílou, žlutou, zelenou, fialovou a červenou variantou. V pastelových barvách působí jablečná novinka velmi moderním dojmem.

Horší však ve srovnání s dalšími dvěma telefony bude odolnost, k dispozici bude pouze standard IP67, pod vodou tedy přístroj bude schopný pracovat až do hloubky jednoho metru. Konstrukce telefonu je zhotovena z hliníku a odolného skla.

Apple iPhone 11

Foto: archív výrobce

Apple iPhone 11

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků