Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Andy Wong, ČTK/AP

Globální dodávky smartphonů v únoru kvůli viru rekordně klesly

Celosvětové dodávky chytrých telefonů se v únoru kvůli koronaviru meziročně propadly o 38 procent na 61,8 milionu přístrojů. To představuje nejprudší pokles v historii globálního trhu se smartphony. Informovala o tom analytická společnost Strategy Analytics na svých internetových stránkách.

Ilustrační foto Foto: Andy Wong, ČTK/AP
Globální dodávky smartphonů v únoru kvůli viru rekordně klesly

"Poptávka po smartphonech v Asii se minulý měsíc kvůli nemoci COVID-19 zhroutila, což stáhlo dolů celosvětové dodávky," uvedla jedna z analytiček Strategy Analytics. "Některé asijské továrny nebyly schopny smartphony vyrábět, zatímco mnozí spotřebitelé nemohli či nechtěli navštěvovat obchody a kupovat nové přístroje," dodala.

Firma Strategy Analytics navzdory známkám oživení v Číně předpokládá, že celosvětové dodávky chytrých telefonů zůstanou slabé rovněž v březnu. "Strach z koronaviru se rozšířil do Evropy, Severní Ameriky i dalších oblastí a stamiliony spotřebitelů nemohou nebo nechtějí kupovat nové přístroje," uvedla další analytička Strategy Analytics.

Odvětví se podle ní bude muset více než kdy dříve snažit, aby v příštích týdnech dosáhlo zvýšení odbytu, a to například prostřednictvím nabídky výrazných slev při prodeji přes internet či cenově výhodných kombinací smartphonů s populárními produkty, jako jsou chytré hodinky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků