Hlavní obsah

Společnost Apple zatím drží všechny informace pod pokličkou, nicméně už příští měsíc by si, stejně jako v minulých letech, měly odbýt premiéru nové jablečné smartphony. Apple se navíc podle neoficiálních informací chystá uvést hned tři iPhony najednou.

Apple ukáže tři nové iPhony. Už příští měsíc

Je takřka jisté, že Apple letos ukáže dva následovníky osmiček. Ty buď ponesou písmenko S v názvu, nebo rovnou číslici devět. Více se toho zatím o nich neví.

Třetím odhaleným modelem by měla být další generace modelu iPhone SE. Právě ta budí v poslední době největší pozornost. Nový iPhone SE 2 by měl stále sázet na kompaktní rozměry, ale měl by se více podobat loňskému iPhonu X.

Všechny tři nové iPhony vedle sebe.

Foto: archív výrobce

Připomeňme, že ten má bezrámečkový displej. Rámečky okolo dotykového panelu jsou totiž tak tenké, že to na první pohled vypadá, jako by tam nebyly žádné.

V podstatě tedy půjde o zmenšeninu modelu iPhone X. Jak se totiž v historii ukázalo už několikrát, o kompaktní telefony má stále ještě celá řada zákazníků zájem, a i při pohledu na nabídku konkurence jde o velmi nedostatkové zboží, výrobci se totiž stále častěji při návrhu nových zařízení kloní k větším úhlopříčkám.

Zástupci společnosti Apple samozřejmě žádné informace o novinkách nepotvrdili. Počkat si tak budeme muset až do září, kdy by si nové telefony měly odbýt premiéru.

Nová verze iOS

Jisté je nicméně to, že společně s novými iPhony přijde také velká aktualizace operačního systému iOS, která ponese pořadové číslo 12. Ta bude kromě jablečných telefonů určena také pro iPady.

Operační systém iOS 12

Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Operační systém iOS 12

Foto: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Hlavní výhodou nové verze by mělo být svižnější pracovní tempo. Například spouštění aplikací se má v novém operačním systému zrychlit až o 40 %, a fotoaparátu dokonce až o 70 %.

Fanoušci této platformy se mohou těšit na celou řadu dalších užitečných vychytávek. Například program Zprávy přinese nový postranní panel, CarPlay bude podporovat navigace třetích společností a virtuální asistentka Siri bude chytřejší a také samostatnější, aby jí uživatel nemusel všechno říkat.

Více se o novém operačním systému iOS 12 a dalších softwarových novinkách dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků