Odposlouchávání se samo ukončí poté, kdy majitel nechá svůj telefon příliš dlouho zvonit. Pokud se ale volaný rozhodne nepřijmout videohovor pomocí tlačítka, začne se do zařízení volajícího přenášet dokonce i obrazový záznam.

Škodlivý kód je uložen v části programu obsluhující skupinové videohovory. Apple s touto funkcí přišel loni v létě, veřejnosti byla nabídnuta na konci října. „Jsme si problému vědomi a vytvořili jsme opravenou verzi, která bude vydána koncem týdne,“ uvedl mluvčí Applu v prohlášení.

Problém se týká operačního systému iOS verze 12.1 a vyšší. Na sociálních sítích probíhají diskuse o tom, že nejlepší obranou je vypnout celou aplikaci FaceTime.

Odhalení softwarové chyby se shoduje s datem Národního dne soukromí ve Spojených státech, který přitom vyhlásil sám šéf Applu Tim Cook s cílem přijmout komplexní legislativní reformu v oblasti ochrany dat uživatelů. „Nebezpečí jsou skutečná a důsledky příliš vážné,“ řekl tehdy Cook. Firma propagující zabezpečení dat také nedávno přišla s billboardem na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, kde byl uveden slogan: „Cokoliv se stane ve vašem iPhonu, zůstane ve vašem iPhonu.“

Podvodné maily

Internetem se v poslední době také začaly šířit falešné zprávy, ve kterých se podvodníci vydávají za pracovníky společnosti Apple. Náhodným uživatelům rozesílají smyšlené účty a doufají, že ti jim nevědomky poskytnou vlastní přihlašovací údaje. Tak je mohou následně připravit o peníze.

Podvodné e-maily jsou psány anglicky a působí velmi věrohodně. Jsou takřka k nerozeznání od legitimních faktur společnosti Apple, ve které podnik informuje o objednávce nějaké hry, aplikace či multimédií. [celá zpráva]