Zprávy o tom, že Apple tlumí výrobu, se objevily už zkraje listopadu. Tehdy se však hovořilo výhradně o levnějším iPhonu XR. [celá zpráva]

Podle informací The Wall Street Journal však odbyt vázne také u dražších modelů iPhone XS a XS Max. Vyplývá to z informací společností, které Applu dodávají součástky pro finální montáž jablečných smartphonů.

Video

Apple iPhone XR

Zdroj: archív výrobce

Jak velký byl propad dodávek u iPhonu XS a XS Max, list neuvádí. V případě iPhonu XR se nicméně objednávky snížily na období od září do února skoro o třetinu, a to z původních 70 milionů.

Apple informace o prodejích všech tří nových iPhonů zatím oficiálně nekomentoval.

Co umí nové iPhony

Nové iPhony XS a XS Max nabízejí úhlopříčky 5,8 a 6,5 palce, iPhone XR má pak 6,1palcovou obrazovku. Proti loňské vlajkové lodi s římskou číslovkou deset v názvu citelně u všech novinek narostl výkon. Čip navíc podporuje strojové učení v reálném čase.

Apple iPhone XS

Apple iPhone XS

FOTO: archív výrobce

Nové iPhony XS a XS Max

Nové iPhony XS a XS Max

FOTO: archív výrobce

To v praxi bude využito například pro nejrůznější hry v rozšířené realitě. Namíříte fotoaparát například na desku stolu a na displeji telefonu uvidíte virtuální předměty, které na ní budou ležet. Hrát tímto způsobem bude možné nejrůznější hry, a to i ve více lidech.

Vylepšení se u modelů XS a XS Max dočkaly také fotoaparáty, u těchto novinek jsou momentky pořizovány ve spolupráci se systémem umělé inteligence. Díky tomu dovede jablečný smartphone například sám poznat, že fotí v protisvětle, a složit snímek z několika expozic tak, aby vypadal co možná nejlépe a bylo v něm co nejvíce detailů. Na zadní straně je umístěna duální optika, přičemž každý senzor má rozlišení 12 megapixelů.

Menší iPhone XS startuje na ceně 29 990 Kč, za což případní zájemci získají 64GB kapacitu paměti. Nejlepší 512GB verze ale už vyjde na 40 490 Kč. Verze XS Max je logicky ještě dražší, cenovky startují na 32 990 Kč a vyšplhat se mohou až na 43 490 Kč. IPhone XR obchodníci nabízí za 22 490 Kč v případě 64GB verze, 128GB varianta pak vyjde na 23 990 Kč a konečně nejlepší provedení s 256GB úložným prostorem na 26 990 Kč.

Více se o všech třech nových iPhonech dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Apple iPhone XR

Apple iPhone XR

FOTO: archív výrobce

Apple iPhone XR

Apple iPhone XR

FOTO: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: