Ta reklama je, jako by ji psal sám život. Půjčíte dítěti mobil, ale to jej neopatrně upustí do jídla, které je zrovna na talíři před ním. Zatímco některé mobily by možná byly už na odpis, ve šťastné japonské rodině se nic neděje. Přístroj se prostě opláchne a dítě si může hrát dál.

Kyocera Digno Rafre totiž splňuje specifikace krytí IP58. To znamená, že mobilu nevadí při práci prašné prostředí ani voda. Ponořený může být až do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.

Kyocera Digno Rafre

Kyocera Digno Rafre

FOTO: archív výrobce

Jak upozornil server listu Daily Mail, certifikaci IP58 nabízí i celá řada dalších výrobců. Výrobce nicméně zdůrazňuje fakt, že většina z nich si nedokáže poradit s mydlinkami. Vyrobit takto odolnou konstrukci je údajně daleko těžší než vyrobit vodotěsný smartphone. Těsnění zkrátka musí být ještě těsnější.

V ostatních parametrech se ale Kyocera Digno Rafre nijak dramaticky neliší od zavedené konkurence střední třídy. V útrobách tak tepe čtyřjádrový procesor Snapdragon 410, který má k dispozici 2 GB operační paměti.

Kyocera Digno Rafre

Utěsnit smartphone proti mydlinkám je prý daleko těžší, než by se mohlo na první pohled zdát.

FOTO: archív výrobce

Pro uložení dat slouží 16GB paměť, tu je však možné snadno rozšířit až o dalších 128 GB díky integrovanému slotu na paměťové karty typu microSD. Novinka pracuje pod operačním systémem Android 5.1.

K ovládání slouží dotykový displej s úhlopříčkou pět palců a HD rozlišením (1280 x 720 pixelů). Pro úplnost dodejme, že rozměry novinky s plastovou konstrukcí jsou 41 x 71 x 10,1 mm a hmotnost činí 155 gramů.

V Evropě se zatím s prodejem chytrého telefonu Kyocera Digno Rafre nepočítá. V zahraničí je dostupný v přepočtu za 7600 Kč.