Hlavní obsah

Tomb Raider je série počítačových her, která oslovuje herní nadšence už od roku 1996. V listopadu letošního roku by se měla tato série rozrůst o osmý díl s názvem Underworld. Hlavní postavou nové hry nebude opět nikdo jiný než britská archeoložka Lara Croft, která pátrá po prastarých pokladech.

VIDEO: Ochutnávka ze hry Tomb Raider Underworld

Hry ze série Tomb Raider patří do kategorie akčních stříleček, které opěvují legendu ženských hrdinek - Laru Croft. Ta se o archeologii zajímala již od mládí, avšak této profesi se nemohla aktivně věnovat, neboť její šlechtická rodina patřila do vyšších společenských kruhů.

 

Tomb Raider UnderworldAutor: Cenega

Vše se však změnilo, když po lyžařském výletu v Himalájích havarovalo její letadlo a ona musela bojovat o holé přežití v divočině. Tato zkušenost radikálně změnila její život, začala cestovat po celém světě a studovat dávné civilizace.

Její otec Lord Richard (Henshingly) Croft se jí však zřekl a Lara začala pracovat jako nájemný archeolog, který pro bohaté sběratele hledá vzácné poklady. Poutavý příběh Lary Croft dal vzniknout několika komixům a filmům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků