Hlavní obsah
Nové Hry.cz Foto: Seznam.cz

Hry.cz se změní k nepoznání

Společnost Seznam.cz v pátek spustila zcela novou verzi herního portálu Hry.cz. Ten už nebude sloužit pouze ke hraní jednoduchých on-line titulů, ale jako místo, kde hráči najdou všechny důležité informace o jednotlivých hrách.

Nové Hry.cz Foto: Seznam.cz
Hry.cz se změní k nepoznání

O tom, že se má server Hry.cz změnit k nepoznání, informovaly Novinky již v půlce září. [celá zpráva]

Nová verze herního portálu od společnosti Seznam.cz však zatím běží pouze v testovací verzi. „Hry.cz nově nabízejí katalog her, kde si každý podle vlastních preferencí najde svého favorita. Výběr přitom nemusí být nijak omezen ani typem zařízení, ani platformou. Jde o největší změnu v novém konceptu serveru, který původně sloužil jen k on-line hraní her. Nyní se možnosti rozšiřují i k počítačům, mobilním zařízením a konzolím,“ uvedla Táňa Lálová, PR specialistka společnosti Seznam.cz.

Zdůraznila, že jednotlivé hry je možné filtrovat podle stáří nebo jejich hodnocení. Tituly jsou rozděleny tradičně i podle žánru a přesného typu.

Detailní náhled popisu jedné z her

Foto: Seznam.cz

„Nápad na portál vznikl, když jsme si navzájem v kanceláři s kolegy vyměňovali zkušenosti s hrami a doporučovali si ty nejlepší. Přitom jsme zjistili, že nemáme a ani neznáme službu, která by toto poskytovala,“ konstatoval Marek Vacek, produktový manažer služby Hry.cz.

Každá hra přitom bude doplněna o speciální obsah. „Novou redakci jsme se rozhodli složit z předních specialistů na herní tematiku v Česku. Šéfredaktorem se stal Martin Bach, jehož jméno je v herním světě pojem. Je šéfredaktorem a vydavatelem časopisu LEVEL a více než čtyři roky byl viceprezidentem Asociace herního průmyslu České republiky. Redakci tvoří zkušený tým z Tiscali, který už rok připravuje pro internetovou televizi Stream.cz pořad Games TV, kterým provádí herní guru Lukáš Grygar. Už dnes nachystali pro fanoušky řadu podrobných recenzí včetně rad i tipů, jak na kterou hru, aby byl herní zážitek co největší,“ doplnil Vacek.

„Pro změnu celého konceptu jsme se rozhodli po pečlivých úvahách. Doba postoupila a dnes už se hry hrají i trochu jinak, než tomu bylo v čase původního portálu Hry.cz. Vznikly nové platformy, díky kterým je hraní dostupné každému a všude. Proto představujeme tento tzv. produktový pivot,“ vysvětlil produktový manažer služby Hry.cz.

V testovací verzi poběží Hry.cz až do konce října. „Cílem tohoto testovacího období je sesbírat zpětnou vazbu a ladit betaverzi serveru Hry.cz. Všichni, kdo se budou chtít do testování zapojit, najdou novou službu na stránce nove.hry.cz. Stávající podobu Her pro věrné fanoušky zachováváme na duelovky.cz,“ uzavřela Lálová.

Původní Hry.cz se přesunou na adresu duelovky.cz

Foto: Seznam.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků