Hlavní obsah

Hrajeme zdarma: Quest for Yrolg – parodie legendy

Jestli vám název této hry připomíná legendární Quest for Glory, pak to není náhoda. Jedná se totiž o dílko parodující tento slavný kousek. A navíc i v češtině.

Hrajeme zdarma: Quest for Yrolg – parodie legendy

Jak si možná pamatujete, ve Quest for Glory nešlo o nic menšího než zabránit temným silám v návratu a získání vlády nad zemí. Protože je zde všechno naopak, budete se muset vzít do role zlého skřeta, který se snaží lidem ublížit, jak jen to jde.

:. Quest for Yrolg 

Herní prostředí je čistá adventura, na jejíž ovládání vám stačí pouze dvoutlačítková myš a u kterého mnohý pamětník bude jen těžko zamačkávat slzu dojetí.

Situace je poněkud komplikována faktem, že u sebe můžete v jednu chvíli nést pouze jeden předmět. Možná se tak autoři chtěli vyhnout riziku, že byste byli s hraním příliš brzo hotovi, každopádně to docela zpomaluje. Naštěstí je zde funkce pro zrychlení, takže nestrávíte většinu herního času sledováním postavy přecházející nejrůznější lokace.

Co však hře dopomáhá k vysokému ohodnocení je vysoce zdařilý překlad do češtiny, který si navíc klade jisté umělecké ambice. Pro milovníky adventur povinnost, pro ostatní zajímavé zpestření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků