Hlavní obsah
o besedu byl velký zájem Foto: Václav Turek

HRA: 3DSolitare - Pasiáns 3D

Karetní hru pro jednoho s názvem Solitare asi netřeba blíže představovat, je totiž standardní součástí Windows, a tak se s ní setkal skoro každý, kdy jí někteří doslova propadli. Teď tu máme její trojrozměrnou verzi. A jaká je? Na to se snaží odpovědět následující minirecenze.

o besedu byl velký zájem Foto: Václav Turek
HRA: 3DSolitare - Pasiáns 3D

Jak už jsem řekl, díky monopolnímu postavení Microsoftu na trhu operačních systému dnes v téměř každém osobním počítači nalezneme nějakou tu verzi Windows, k níž je přidána i hra s názvem Solitare. Jen by mě zajímalo, kdy se proti tomu vzbouří výrobci ostatních her a Microsoft zažalují, stejně jako nedávno v případě Media Playeru.

Ale pojďme už ke hře samotné, jak jste asi pochopili sami, jedná se trojrozměrné zpracování Solitare. Celou plochu, na níž jsou karty umístěny, tak můžete v prostoru libovolně otáčet a natáčet, případně měnit úhel pohledu. Samozřejmě to celé vypadá velice efektně, zvláště animace na začátku a úspěšném konci hry stojí za to, ale je celkem pochopitelné, že jedna dimenze navíc s sebou přináší i problémy. Je to zejména poněkud horší orientace v prostoru (takže nakonec budete mít karty natočeny tak, že to bude vypadat téměř jako klasický Solitare), a taktéž se občas nevyhnete potížím s ukotvováním karet na nové pozice.

Co dodat a říci na závěr? Snad jen, že tato hra nepřináší nic revolučního a nového, kvůli čemu byste měli plakat, když to nebudete mít. Pokud ale Solitare často hrajete, pak vám jeho nový grafický vzhled může přijít vhod.

DOWNLOAD, homepage, 1 MB, 6/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků