Rudovlasá Aurora upadá do spánku, a najednou se probouzí v kouzelném světě Lemurie přišel o krásy oblohy kvůli temné královně Umbře. Aurora po chvíli nachází přítele Igniculuse, kterého může hráč také ovládat.

Mimo Igniculuse potká Aurora i další postavy, které se k ní připojí a pomůžou v soubojích a prozkoumávání Lemurie. Hráčovým úkolem je najít nebeská tělesa, porazit Umbru a vrátit se zpátky do svého světa ke svému otci.

Child of Light

Child of Light

FOTO: archív tvůrců

Základní úrovně tvoří prozkoumávání prostředí. To se hráči postupně odemyká průběhem hraní, díky čemuž nabývá nových schopností. Souboje jsou provedeny tahově a potěší hráče starých japonských RPG her.

Jakmile začne bitva, Aurora a její parta i protivníci mají určitý čas, kdy mohou zaútočit. Pomocí Igniculuse může hráč zpomalit protivníky, získat výhodu a zaútočit jako první. Po souboji dostává skupinka zkušenosti, díky kterým povýší na další úroveň a naučí se nová kouzla.

Child of Light

Child of Light

FOTO: archív tvůrců

Child of Light je dvourozměrná adventura plná rýmů, nádherně malovaného prostředí a uchu lahodící hudby. Engine UbiArt Framework se opět osvědčil stejně jako u Raymana a kouzlí jednu krásnou scenérii za druhou.

Titul je k dispozici na osobní počítače, konzole Xbox360, PlayStation 3Wii U. Nabízí se také pro konzole nové generace PlayStation 4Xbox One. V červenci vyjde také verze pro přenosnou herní konzoli PS Vita.

HODNOCENÍ: 9/10