Hlavní obsah

Zájem o HomePod mini trhá rekordy. Vyprodá se dřív, než dorazí na sklad

Díky atraktivnější cenovce je zájem o chytrý reproduktor HomePod mini enormní. Jednotlivé dodávky se zpravidla rozeberou dřív, než vůbec dorazí na sklady obchodů. Ukořistit vlastní model tak mohou jen lidé, kteří přístroj objednají a budou ochotni několik týdnů čekat na dodání.

Zájem o HomePod mini trhá rekordy. Vyprodá se dřív, než dorazí na sklad

Hned na úvod je nutné zdůraznit, že HomePod mini společnost Apple oficiálně v Česku nenabízí. Přesto jej celá řada prodejců dováží do tuzemska na vlastní pěst.

I když je cenovka kvůli nákladům na dovoz a DPH o něco vyšší než v zahraničí, stále jde o velmi atraktivní nabídku. Původní velký HomePod se totiž v obchodech nabízí za necelých 10 tisíc korun, za HomePod mini nicméně případní zájemci zaplatí pouze 3,5 tisíce korun.

Právě atraktivní cenovka je patrně hlavním důvodem, proč je novinka nedostatkovým zbožím. Podle ohlasů jednotliví zákazníci na dodání čekají zhruba měsíc od vytvoření objednávky.

HomePod mini

Foto: archív výrobce

Apple HomePod Mini

Foto: repro Apple

Na první pohled zaujme HomePod mini kompaktními rozměry, válcovitý tvar nahradil kulatý design. Na kompaktní rozměry se americký počítačový gigant nezaměřil náhodou. Věří, že si nyní lidé koupí těchto chytrých reproduktorů domů více – v některých místnostech mohou mít dokonce dva reproduktory najednou, které díky tomu budou hrát stereo.

Hlavní funkčnost nicméně zůstala zachována. HomePod je relativně sofistikované zařízení – dokáže obsluhovat chytrou domácnost na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá. Pro majitele zařízení s logem nakousnutého jablka to není zase tak velká inovace, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jde totiž o osobní asistentku Siri, kterou americký počítačový gigant v podstatě uzavřel do speciálního reproduktoru.

Díky tomu je Siri schopná se snáze napojit na systémy pro chytré domácnosti a na dálku řídit například termostaty, různá zabezpečovací zařízení, přehrávat hudbu apod.

U verze Mini přibyly některé zajímavé vychytávky, například funkce zvaná Intercom. Pokud máte po domě nebo bytě skutečně více chytrých reproduktorů, můžete skrz ně komunikovat s dalšími členy domácnosti.

Původní Apple HomePod

Foto: Stephen Lam, Reuters

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků