Hlavní obsah

Víte, jakou grafiku musí mít výkonný herní laptop?

Pokud vybíráte notebook, který si snadno poradí s nejnovějšími herními tituly, pak dejte dobrý pozor, aby obsahoval výkonnou grafickou kartu. Pokud ponese zrovna novou GeForce 8700M GT, máte vyhráno.

Víte, jakou grafiku musí mít výkonný herní laptop?

8700M GT je totiž jednou z "nej" grafik, kterou můžete svého mobilního kolegu vybavit. Jedná se o rychlejší variantu současné grafické karty GeForce 8600M GT, která je osazována do výkonných přenosných počítačů.

GeForce 8700M GT staví na taktech 625 MHz / 1250 MHz (platných pro jádro) a 1600 MHz (paměti). Je tak o poznání rychlejší než 8600M GT, která si to kmitá pouze s 475 MHz / 950 Mhz (jádro) a 1400 MHz (paměť).

Nová GeForce osmé generace podporuje nejnovější vizuální rozhraní DirectX 10 z dílny Microsoftu. Umí také akcelerovat přehrávání HD obsahu (obsahu s vysokým rozlišením).

Stejně jako všechna mobilní jádra i ona je vybavena úspornými technologiemi, které prodlužují běh notebooku na baterie.

Podle Nvidie budou 8700M GT brzy dostupné na evropském, severoamerickém i asijském trhu. Mezi výrobci, kteří novou GeForce použijí ve svých přístrojích, nebude chybět například Toshiba, Falcon Northwest či Voodoo PC.

Cena novinky nebyla dosud zveřejněna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků