Hlavní obsah
Logitech TrackMan Wheel Foto: Novinky

Trackball od Logitechu směle konkuruje počítačové myši

Oproti běžné myši je trackball používán zejména v průmyslovém sektoru či u veřejných terminálů a také všude tam, kde se vyžaduje maximální přesnost - tedy zejména v počítačové grafice (CAD, DTP). Naopak se příliš nehodí pro rychlý pohyb s vysokou přesností, který je požadován v počítačových hrách.

Logitech TrackMan Wheel Foto: Novinky
Trackball od Logitechu směle konkuruje počítačové myši

TrackMan Wheel je název trackballu od společnosti Logitech. Trackballu dominuje veliká kulička, jež se ovládá palcem. S tou můžete pohybovat kurzorem na monitoru daleko přesněji, než samotným pohybem myši.

Krom kuličky nalezneme na Trackballu celkem tři tlačítka se scrollovacím kolečkem (fungujícím jako čtvrté tlačítko), stejně jako u běžné myši. Akce všech tlačítek lze přednastavit pomocí dodávaného softwaru MouseWare.

Trackball lze připojit do USB portu a lze jej použít na všech počítačích s operačním systémem Windows 98 a vyšším, nebo na Mac OS 8.6 a vyšším. TrackMan Wheel je již nyní k dostání na pultech obchodů za cenu okolo 900 korun.

Přečtěte si také: Nová myš od Microsoftu může pracovat i na koberci či skleněné desce


:. Myš Microsoft Explorer. Zdroj: Archiv Novinky

 

Microsoft vyvinul novou technologii pro počítačové myši, která dovolí pracovat i na povrchu, kde současné technologie selhávají, jako je třeba koberec, skleněný stůl, hrubě opracované dřevo, nebo dokonce i džínové kalhoty. Jak pracuje nová technologie BlueTrack si můžete přečíst v zde.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků