Hlavní obsah
Absolutním vítězem mezi sedmipalcovými tablety je iPad Mini. Foto: Apple

Tablety s nejdelší výdrží baterie

Počítačové tablety jsou rok od roku výkonnější, což přímo ovlivňuje také výdrž jejich baterie. Jak ukázal test serveru Which?, rozdíly mezi jednotlivými modely jsou přímo propastné. Zatímco některé přístroje se bez baterie obejdou více než 13 hodin, jiné nevydrží víc jak pět.

Absolutním vítězem mezi sedmipalcovými tablety je iPad Mini. Foto: Apple
Tablety s nejdelší výdrží baterie

Redaktoři serveru Which? rozdělili testované tablety do dvou kategorií podle úhlopříčky jejich displeje. Průměrná výdrž sedmipalcových tabletů byla při brouzdání po internetu se zapnutou WiFi 478 minut.

Druhou generaci Galaxy Tabu nabízí Samsung také v menší sedmipalcové verzi

Foto: Samsung

Mezi menšími tablety suverénně vyhrál iPad Mini od Applu (783 min), který se obešel bez elektrické zásuvky téměř dvakrát tak déle než Samsung Galaxy Tab 2 se sedmipalcovým displejem. Ten se s výsledkem 425 minut umístil na posledním místě mezi testovanými tablety.

Výdrž baterie sedmipalcových tabletů
Model
Výdrž v minutách
Apple iPad Mini
783
Amazon Kindle Fire HD
591
Nexus 7
550
Amazon Kindle Fire
437
Samsung Galaxy Tab 2 (7")425

Jak je z výsledků patrné, Apple si na výdrži tabletů skutečně zakládá, ovládl totiž první příčky také mezi desetipalcovými tablety. Poslední generace iPadu s retina displejem vydržela na baterii pracovat 811 minut a iPad 2 590 minut, čímž si vysloužil druhé místo v žebříčku.

Apple iPad

Foto: Apple

Průměrná výdrž přístrojů s desetipalcovým displejem je 451 minut, tedy téměř o půl hodiny nižší než v případě sedmipalcových modelů. Nejnižší výdrž v této kategorii měl Asus Transformer Prime (335 min). Ten však může svůj výsledek více než zdvojnásobit, pokud se k němu připojí klávesnice, která obsahuje druhou baterii.

Test výdrže baterií, tentokráte však chytrých telefonů, minulý měsíc uveřejnil také server TechHive. Z více než dvou desítek přístrojů pak sestavil žebříček těch, které se obejdou bez nabíječky nejdéle. Absolutním vítězem se stal mobil Motorola Droid Razr Maxx HD, naopak nejhůře dopadl HTC Rezound.  [celá zpráva]

Výdrž baterie desetipalcových tabletů
Model
Výdrž v minutách
iPad s retina displejem811
Apple iPad 2
590
Sony Xperia Tablet S
534
Samsung Galaxy Tab 2 (10")
532
Microsoft Surface
501
Nexus 10
488
Asus Transformer Prime335
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků